جلد چهارم مذاکرات صحن علنی مجلس منتشر شد

یکشنبه 6 آبان 1397 - 08:35
کد مطلب: 974977
کتاب

جلد چهارم کتاب «مذاکرات صحن علنی مجلس» دانشگاه آزاد اسلامی و مجلس شورای اسلامی ویژه مجالس هشتم و نهم، توسط اداره کل مطالعات و پژوهش‌ها و سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی گردآوری و تدوین شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، دانشگاه آزاد اسلامی از مهمترین نهادهای برآمده از انقلاب اسلامی ایران است که در طول حیات سی و چند ساله خود همواره تعاملی سازنده و ارتباطی دو سویه با مجلس شورای اسلامی به عنوان رکن قانون گذار نظام جمهوری اسلامی ایران داشته است.

نظر به اهمیت این ارتباط و نقش سازنده آن در گسترش عدالت آموزشی در سراسر کشور، دفتر مطالعات و تدوین تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی، برآان شد تا کلیه مذاکرات صحن علنی مجلس شورای اسلامی در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی را در قالب مجموعه ای چند جلدی با عنوان دانشگاه آزاد اسلامی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گردآوری و منتشر کند.

اولین جلد از این مجموعه کتاب ها به بررسی مذاکرات صحن علنی مجلس شورای اسلامی در دوره های دوم و سوم پرداخته است. از آنجائیکه تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1361 مقارن با نیمه دوم دوره اول مجلس شورای اسلامی بوده و در آن زمان به دلیل طی مراحل مقدماتی و تاسیسی صحبتی در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی در صحن مجلس اول صورت نگرفته است بنابراین شروع این مجموعه کتاب ها از مجلس شورای اسلامی دوم است.

به جهت سهولت دسترسی به مطالب این مجموعه، ابتدای تمامی مذاکرات صورت گرفته موضوع مورد نظر در دو قسمت موضوع اصلی که از کلیت بیشتری برخوردار است و موضوعات فرعی که به جزییات مذاکرات می پردازد؛ درج شده است.

این کتاب در دو بخش تدوین شده است بخش اول به هشتمین مجلس شورای اسلامی اختصاص دارد و شامل فصول نگاهی اجتمالی بر هفتمین مجلس شورای اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی در بیانات قبل از دستور مجلس هشتم، دانشگاه آزاد اسلامی در تذکرات مجلس هشتم است . همچنین بخش دوم این کتاب شامل نگاهی اجمالی بر نهمین مجلس شورای اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی در بیانات قبل از دستور مجلس نهم، دانشگاه آزاد اسلامی در تذکرات مجلس نهم، دانشگاه آزاد اسلامی در بیانات قبل از دستور مجلس نهم، دانشگاه آزاد اسلامی در تذکرات مجلس نهم، دانشگاه آزاد اسلامی در گزارش کمیسیون ها مجلس نهم، دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار مجلس نهم را شامل می شود.

جلد چهارم کتاب «مذاکرات صحن علنی مجلس» دانشگاه آزاد اسلامی و مجلس شورای اسلامی ویژه مجالس هشتم و نهم در 466 صفحه و در شمارگان 500 نسخه توسط سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی و با همکاری اداره کل مطالعات و پژوهش‌ها منتشر شده است.

انتهای پیام/

28 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار