دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیئت علمی نمونه کشوری ابلاغ شد

سه‌شنبه 8 آبان 1397 - 11:30
کد مطلب: 975301
وزارت علوم

دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیئت علمی نمونه کشوری توسط مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌ ممیزه مرکزی وزارت علوم، به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ابلاغ شد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، براساس این دستورالعمل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ملزم هستند با رعایت کامل دستورالعمل تا ۱۵ بهمن‌ماه سال جاری فرم‌های ارسالی برای افراد پیشنهادی خود را تکمیل و به همراه مدارک قید شده به مرکز هیئت‌های امنا و هیئت ممیزه مرکزی وزارت علوم ارسال کنند.

صرفاً پرونده‌هایی که با رعایت موارد فوق و در مهلت مقرر به دبیرخانه کمیسیون ماده «۸» دستورالعمل مذکور ارسال شود، ثبت و قابل بررسی می‌باشند.

براساس بخشنامه مذکور، برای فعالیت‌های آموزشی (۱۳۵ امتیاز)، فعالیت‌های پژوهشی و فناوری (۲۲۰ امتیاز)، فعالیت‌های اجرایی (۳۰ امتیاز) و فعالیت‌های فرهنگی – اجتماعی (۳۵ امتیاز) لحاظ شده که حداقل و حداکثر کسب این امتیازات در بخشنامه مذکور مشخص شده است.

در این بخشنامه در زمینه فعالیت‌های آموزشی، «کیفیت و پویایی تدریس»، «رعایت شئونات معلمی»، «رعایت نظم و انضباط»، «نقش مؤثر و راهبردی در ارتقای آموزش» و «هدایت و مشاوره علمی و حرفه ای دانشجویان» مدنظر است.

«مرجعیت و شهرت علمی»، «تولیدات پژوهشی»، «تصنیف و تألیف»، «نهادسازی علمی»، «تعاملات فناورانه»، «تجاری سازی دانش و تولید ثروت» و «اثرگذاری اجتماعی» در این بخشنامه، به عنوان محورهای فعالیت‌های پژوهشی و فناوری مورد نظر است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، بر اساس این بخشنامه، در زمینه فعالیت‌های اجرایی به «حضور مؤثر در دانشگاه و مشارکت در انجام فعالیت‌های اجرایی محوله»، «نقش مؤثر و راهبردی در تأسیس دانشگاه، دانشکده، پارک، مرکز رشد و...»، «فعالیت اجرایی مؤثر در امور آموزش عالی»، «فعالیت مؤثر در حوزه‌های راهبردی آموزش عالی» و «فعالیت اجرایی مؤثر در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی» اشاره شده است.

«اشتهار به ارزش‌های دینی و اخلاقی»، «ترغیب روحیه خودباوری و تلاش‌مداری در دانشجویان»، «کمک به احیای مواریث علمی و فرهنگی»، «ایثارگری»، «رعایت اخلاق علمی و حرفه‌ای (آموزشی، پژوهشی، فرهنگی)» و «مشارکت در طرح‌های فرهنگی و اجتماعی در سطح دانشگاهی و ملی» نیز به عنوان محورهای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی برای انتخاب اعضای هیات علمی نمونه مدنظر قرار دارد.

انتهای پیام/

28 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار