دکتر طهرانچی در جلسه هیأت امنای آذربایجان شرقی:

دانشگاه آزاد اسلامی مأموریت دارد مشکلات و چالش‌های کشور را به صورت منطقه‌ای حل کند

پنج‌شنبه 10 آبان 1397 - 16:38
کد مطلب: 975509
طهرانچی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سراهای نوآوری، موضوعات اشتغال دانش بنیان را در قالب آموزش‌های مهارتی و خلاقانه، مراکز  رشد و شتاب‌دهنده‌های نوآوری در بر می‌گیرد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکترمحمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در سیزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی که صبح امروز در واحد تبریز برگزار شد، ضمن تسلیت ایام دهه آخر ماه صفر، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی سالها از حسابرسی مستقل فارغ بود، اما سال گذشته برای اولین بار برای دانشگاه حسابرس مستقل تعیین شد و با تصویب هیأت امنای مرکزی، حسابرسی 120 واحد دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.

وی افزود: گزارش اولین حسابرسی مستقل از دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، امروز مورد بررسی قرار خواهد گرفت و این امر در سال‌های آتی ادامه خواهد داشت.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه سیاست هیأت امنای مرکزی، شفافیت در مجموعه مالی دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: بررسی دقیق بودجه واحدها توسط هیات امناهای استانی، به نفع نظام آموزش عالی است و امیدواریم بودجه واحدها به نحو احسن هزینه شود.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مأموریت دارد مشکلات و چالش‌های کشور را به صورت منطقه‌ای حل کند، ادامه داد: در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی سالانه 100 هزار پایان‌نامه کارشناسی ارشد تدوین و دفاع می ‌شود. برای اینکه این تعداد پایان‌نامه در حل مشکلات جامعه مفید واقع شود، موضوعات کلان درخصوص سه چالش ملی، دانشی و منطقه‌ای در تهیه و تدوین آنها هدف قرار گرفته است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: امیدوارم با خلق یک نظام هم‌افزایی در عملکرد دانشجویان تحصیلات تکمیلی، راه‌حلی برای رفع معضلات و مشکلات ارائه دهیم.

دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: در این رابطه دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با محوریت واحد تبریز قابلیت اجرای چند طرح را دارد؛ یکی از موضوعاتی که به عنوان چالش منطقه‌ای می‌تواند به اشتغال دانش بنیان نیز منجر شود، حوزه چرم و کفش است. این صنعت را می‌توان از منظرهای مختلف علمی، اقتصادی، مهندسی، علوم اجتماعی و حتی علوم پایه بررسی کرده و با یک نظام هماهنگ عمل کرد.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه تأکید کرد: تحقیقات دانشگاهی در حوزه چرم و کفش می‌تواند به اسناد راهبردی و اشتغال دانشجویان هم منجر شود. تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برای انجام تحقیقات در حوزه چرم و کفش باید به بدنه دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی متصل شوند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «در جلسه دفاع پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد، صنعت حضور داشته باشد که به اشتغال و خرید محصول و ایده منجر شود»، گفت: در این راستا سال گذشته مقدماتی در دانشگاه آزاد اسلامی جهت گره‌گشایی در زمینه اشتغال فراهم شد. از مهرماه سال آینده هر دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور روی یکی از نظام موضوعات 40گانه دانشگاه آزاد اسلامی کار خواهد کرد. کنار این بحث یک سرای نوآوری آزاد با همت واحدهای دانشگاهی تأسیس خواهد شد که این مرکز موضوعات اشتغال دانش بنیان را در قالب آموزش‌های مهارتی و خلاقانه، مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌های نوآوری در برمی‌گیرد.

دکتر طهرانچی در پایان خطاب به اعضای هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی تأکید کرد: جهت بر آورده کردن انتظار مردم، اهتمام ورزیم و آموزش عالی را کارآمد کنیم و به فکر آینده و اشتغال جوان‌ها باشیم.

انتهای پیام/

168 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار