ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری برای تأمین ۲ هزار واگن مسافری در ۴ سال آینده

یکشنبه 11 آذر 1397 - 17:00
کد مطلب: 978457
سعید محمدزاده

معاون وزیر راه و شهرسازی از ظرفیت سرمایه‌گذاری برای تامین بیش از ۳۰ هزار واگن باری،۵۰۰ لوکوموتیو باری، ۱۵۰لکوموتیو مسافری و ۲ هزار واگن مسافری در حمل ونقل ریلی کشور خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، سعید محمدزاده در حاشیه برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تامین مالی حوزه حمل و نقل ریلی که در سالن همایش‌هایی بین‌المللی سازمان صدا و سیما در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران گفت: سرمایه‌گذاری و حمل و نقل ریلی موجب حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آن می شود. همچنین از اضمحلال زیرساخت‌های جاده‌ای و افزایش تلفات ناشی از حوادث رانندگی جلوگیری می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بسته‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاران حوزه ریلی بیان داشت: یکی از این بسته‌ها کم کردن ریسک سرمایه‌گذاری با حمایت مجلس شورای اسلامی است و سایر بسته‌ها شامل احتساب سرمایه‌گذاری و حمل و نقل ریلی همانند مناطق کمتر توسعه یافته، کاهش نرخ دسترسی و موارد دیگری است.

وی افزود: در دو سال گذشته برای تامین بیش از ۳ هزار واگن باری سرمایه گذاری شده است و اولین پروژه در قالب احداث یک خط آهن جدید با مشارکت دولت و بخش خصوصی آغاز شده که امیدواریم در حوزه بهره‌برداری شاهد استفاده از آن باشیم.

مدیرعامل شرکت راه آهن تاکید کرد: از تمام ظرفیت‌ها قوانین و مقررات در ایجاد مزیت سرمایه‌گذاری برای حوزه حمل و نقل ریلی استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم اهداف برنامه ششم توسعه را در این حوزه محقق کنیم.

محمدزاده درادامه به ظرفیت‌های حمل و نقل ریلی در بخش بار و مسافر اشاره کرد و گفت: در بخش باری دو برابر ظرفیت فعلی شبکه موجود است که می تواند در مجموع به ۳ برابر برسد. همچنین در حوزه کشش، ظرفیت دو برابری و در بخش مسافری قابلیت افزایش سهم مسافر ریلی به ۲۰ درصد وجود دارد.

وی افزود: برای تحقق سهم ۲۰درصدی حمل و نقل ریلی در بخش مسافر باید تضامین خرید فراهم شود که این مساله از طریق ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید قابل انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در حمل ونقل ریلی طی ۴ سال آینده گفت: قابلیت سرمایه‌گذرای برای تامین بیش از ۳۰هزار واگن باری، ۵۰۰ لوکوموتیو باری، ۱۵۰ لوکوموتیو مسافری و ۲ هزار واگن مسافری در حمل ونقل ریلی کشور وجود دارد.

انتهای پیام/

169 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار