دکتر رسولی مطرح کرد:

دانشگاه آزاد اردبیل از کشورهای همسایه دانشجو جذب می کند

چهارشنبه 14 آذر 1397 - 00:49
کد مطلب: 978720
دکتر اسحق رسولی در جمع اعضای هیات علمی  واحد اردبیل

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل از برنامه ریزی برای جذب دانشجو از کشورهای همسایه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز از اردبیل، دکتر اسحاق رسولی در جمع اعضای هیات علمی این واحد دانشگاهی گفت: بر اساس سیاست های امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی، واحد دانشگاهی اردبیل می تواند در زمینه جذب دانشجو از کشورهای همسایه برنامه ریزی و اقدام کنند.

وی افزود: بر اساس سیاست های کلی دانشگاه آزاد اسلامی، تعدادی از واحدهای دانشگاهی برای جذب دانشجو از کشورهایی که به لحاظ فرهنگی و مذهبی قرابت داشته و به لحاظ سیاسی روابط خوبی دارند می توانند همکاری های علمی و تبادل دانشجو داشته باشند.

رسولی بیان کرد: سیاست جدید دانشگاه بر این اصل استوار است که از صرف آموزشی بودن خارج شده و بر محور کارآفرینی، فناوری و پژوهش حرکت کنیم و یکی از کارهای بسیار خوبی که در حوزه پژوهش انجام شده، افتتاح برنامه پایش یکپارچه شبکه پژوهش است.

این مقام مسئول ادامه داد: 40 مساله در سطح کشور شناسایی شده که مساله ها به مسایل ریز شکسته شده و در سامانه اعلام می شود و اعضای هیات علمی موضوعات پژوهشی را از بین آن ها انتخاب می کنند و دانشجویان تحصیلات تکمیلی هم موضوعات پایان نامه را از آن استخراج می کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل اضافه کرد: در سطح استان هم به همت همکاران مسایل و چالش ها را بررسی کرده و در برطرف کردن آنها نقش فعالی ایفا خواهیم کرد که در این زمینه برنامه متوازنی تدوین کرده ایم.

وی گفت: در زمینه توسعه تحصیلات تکمیلی و تثبیت رشته ها باید فعال عمل کنیم و خوشبختانه رشته های جدیدی در دوره های کارشناسی ارشد و کارشناسی تصویب شده و از سال آینده در این رشته ها دانشجو جذب می شود.

رسولی ادامه داد: یکی از کارهای مهمی که در حال انجام است و به استان ها اجازه داده شده این است که رشته هایی را که در چند دوره جذب دانشجو صفر بوده جابجا کنیم بدون آنکه جابجایی در خصوص هیات علمی صورت پذیرد.

او نقش اعضای هیات علمی را در دانشگاه کلیدی و محوری خواند و افزود: ما باید اول فضا و ساختار لازم را ایجاد کنیم تا بتوانیم از توانمندی های گنجینه علمی دانشگاه نهایت استفاده را ببریم زیرا که بیشتر قابلیت ها و ظرفیت های آن ها نمود پیدا نکرده است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: برای اینکه از افکار و ایده های اعضای هیات علمی استفاده بهینه بکنیم شوراهایی را در واحد راه اندازی کرده ایم که تعدادی از استادان در آن حضور دارند و همچنین یک سری کارگروه هایی به همین منظور در حال فعالیت هستند.

رسولی افزود: سه مرکز تحقیقاتی انرژی، آب و فرهنگ و تمدن ایران اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل زمینه های خوبی هستند که همکاران علمی در آن فعالیت کنند.

وی ادامه داد: طرح های ارزش افزایی در دانشگاه در حال انجام است که باعث کارآمد شدن نقش توسعه ای دانشگاه می شود و پاداش های مادی هم پرداخت می شود و باید اذعان کنیم در دانشگاه برای خلق ارزش، ظرفیت زیادی داریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل راه اندازی مراکز تخصصی از جمله آموزشگاه آزاد زبان انگلیسی، کلینیک روانشناسی و مرکز سنجش سلامت را از کارهای مهم واحد اردبیل برای خلق ارزش عنوان کرد.

203 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار