معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با ایسکانیوز مطرح کرد؛

رنحبر: معاونت های پژوهش و آموزش در دانشگاه آزاد ادغام می شوند

چهارشنبه 14 آذر 1397 - 11:45
کد مطلب: 978789
رنجبر

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اجرا طرح پایش در واحد های برون مرزی با مشکل مواجه نخواهد شد.طرح پایش در سطح داخلی و خارجی  را با توجه به توان و ظرفیت واحد ها برگزار خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاهیان نوآورانه شد

رنجبر: واحدهای اجباری مهارت تدریس در دانشگاه تربیت مدرس اختیاری شده است

رنجبر: استارتاپ های دانشگاه آزاد اسلامی با راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری حمایت می شوند

«نقد نهادی در هنر معاصر» بررسی می‌شود

اختیارات مسئولان پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی باید افزایش یابد

خاکی صدیق: رشته‌های میان رشته‌ای به تجهیزات و آزمایشگاه‌های جدید نیاز دارند

طرح های فناورانه تا سقف ۱ میلیارد تومان موردحمایت قرار می گیرند

پژوهش و تحقیق دانشگاهی هنوز باری از دوش کشور برنداشته است

توسعه ضریب نفوذ فناوری‌های ساخت افزایشی در کشور با ظهور استارتاپ‌های این حوزه

دانشگاه آزاد اسلامی، تجهیزات آزمایشگاهی و تخصصی مناسبی دارد

رنجبر: پژوهش‌های دانشگاه آزاد در راستای حل مسائل کشور هدفمند می شوند

دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه نانو جزو 20 دانشگاه معتبر جهان است

گرایش پایان نامه‌ها به فناوری نانو افزایش می‌یابد

بیژن رنجبر در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز در خصوص هفته پژوهش گفت: هفته پژوهش نشست خبری در دانشگاه آزاد خواهیم داشت و در این جلسه به صورت مفصل در مورد کلیه برنامه های پیش رو که درحال اجرا هستند صحبت خواهیم کرد. به طور کل ماه آذر، ماه پژوهش و فناوری است و حرف های زیادی در مورد این هفته داریم.

وی افزود: هفته پژوهش را هم در هفته اول دی ماه با برنامه های متنوع برگزار خواهیم کرد. نشست هفته پژوهش هم در استان ها و هم در تهران در دو سطح برگزار می شود. که در این برنامه برگزیدگان علمی، واحد های نمونه و مراکز رشد نمونه معرفی خواهند شد.

رنجبر با شاره به فعالیت واحد های بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی در طرح پایش ادامه داد: اجرا طرح پایش در واحد های برون مرزی با مشکل مواجه نخواهد شد. طرح پایش در سطح داخلی و خارجی را با توجه به توان و ظرفیت واحد ها برگزار خواهیم کرد. بدون شک واحد های برون مرزی نظام موضوعات خودشان را طراحی و اعلام می کنند. به زودی واحد های برون مرزی هم فعالیتشان را پس از اعلام نظام موضوعات آغاز خواهند کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: قطعا دانشگاه آزاد اسلامی در آینده اولویت اول دانشجویان خواهد بود. ما به گونه ای حرکت می کنیم که در سال 1404 انتخاب اول داوطلبان و دانشجویان، دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

وی تصریح کرد: برای اینکه به این هدف برسیم باید زیرساخت هایی که داریم را هم در بحث آموزش و هم پژوهش توسعه دهیم. تغییر ساختار و ادغام معاونت های پژوهشی و آموزشی صورت گرفته است و در واقع جدایی در حوزه های علوم انسانی و حوزه های علوم پایه و مهندسی و پزشکی از جمله برنامه هایی بوده که انجام شده است.

رنجبر از راه اندازی دبیرخانه برنامه های علمی خبرداد و گفت: در 40 واحد ویژه اعم از واحد های استانی و واحد های مستقل دبیر خانه برنامه های علمی را راه اندازی می کنیم. در این دبیرخانه ها همانند استان تهران و بقیه واحد های ویژه دانشگاه آزاد اسلامی باید نظام موضوعاتشان را با توجه به توان و پتانسیل علمی و البته مقتضیات استانی نظام موضوعات را تهیه کنند. دانشجویان تحصیلات تکمیلی سوق بدهند رساله و پایان نامه های دکتری را به سمت حل معضلات هدایت کنند.

انتهای پیام/

28 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار