قاتل پدرش را با ضربات چکش کشت و جسدش را آتش زد

پنج‌شنبه 15 آذر 1397 - 03:40
کد مطلب: 978806
 قتل پدر

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از کشف جنایت خانوادگی خبر داد که طی آن فرزند مقتول، جسد پدرش را به آتش کشید تا مانع از کشف واقعیت شود.

به گزارش ایسکانیوز، سرهنگ علی ولیپور گودرزی گفت:ساعت ۲ بامداد دوازدهم آذرماه ۱۳۹۷ وقوع یک آتش سوزی در طبقه دوم یک خانه ویلایی به کلانتری ۱۲۳ نیاوران اعلام شد.

با پایان عملیات اطفای حریق، در بررسی محل آتش سوزی بقایای جسد سوخته شده‌ای بر روی مبلمان داخل خانه کشف شد که بلافاصله موضوع به اداره دهم و تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

با انتقال بقایای جسد به پزشکی قانونی و اعلام نظریه پزشکی قانون مبنی بر وجود آثار شکستگی در ناحیه پشت سر به علت اصابت جسم سخت، پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد تشکیل و تحقیقات جهت کشف جنایت در دستور کار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم ضمن شناسایی هویت مقتول (۶۰ ساله) اطلاع پیدا کردند که همسر مقتول در حال حاضر در مسافرت خارج از کشور است و مقتول به همراه پسر ۱۹ ساله اش به نام وحید در خانه زندگی می‌کرده، اما از زمان وقوع آتش سوزی پسر مقتول هیچ مراجعتی به خانه و یا پلیس نداشته است؛ در ادامه‌ تحقیقات میدانی، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که مقتول و پسرش با یکدیگر اختلاف داشته و بار‌ها با یکدیگر با هم درگیر شده بودند.

با توجه به جمع بندی اطلاعات بدست آمده از محل جنایت و ...، احتمال وقوع جنایت خانوادگی قوت پیدا کرد و در ادامه، تحقیقات پلیسی جهت دستگیری وحید (پسر مقتول) در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت؛ در ادامه تحقیقات جهت دستگیری وحید کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی از زمان وقوع آتش سوزی چندین بار در محدوده‌ محل جنایت مشاهده شده، اما به محل جنایت مراجعتی نداشته است لذا محل رؤیت و تردد وحید به صورت نامحسوس تحت کنترل کارآگاهان قرار گرفت تا سرانجام ساعت ۰۵:۳۰ بعدازظهر سیزدهم آذرماه ۱۳۹۷، وحید در نزدیکی محل جنایت شناسایی، دستگیر و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

پسر مقتول پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی صراحتا به ارتکاب جنایت و آتش زدن جسد پدرش اعتراف کرد؛ وحید که به مصرف شیشه اعتیاد دارد در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: من و پدرم همیشه با یکدیگر جر و بحث داشتیم؛ پدرم همیشه به دلایل مختلف به من ایراد می‌گرفت. آن شب (شب جنایت) من از ایراد گرفتن‌های پدرم به شدت عصبانی شده بودم؛ با بالا گرفتن جر و بحث، برای لحظه‌ای از طبقه دوم خانه به پایین آمده و پس از دقایقی مجدد به طبقه بالا برگشتم، اما اینبار یک چکش در دستم بود؛ پدرم روی مبل نشسته و در حال تماشای تلویزیون بود و متوجه آمدن من به داخل خانه نشد؛ از پشت سر به او نزدیک شده و با چکش چندین ضربه به پشت سرش وارد کردم؛ پدرم روی زمین افتاد و خون تمام خانه را برداشت؛ پدرم دیگر نفس نمی‌کشید. به سرعت از خانه خارج شدم؛ به پمپ بنزین رفته و یک گالن بنزین خریداری کردم؛ به خانه برگشتم و جنازه پدرم را آغشته به بنزین کردم؛ مابقی بنزین را نیز بر روی وسایل خانه پاشیدم. با یک فندک طبقه دوم خانه را به آتش کشیده و به سرعت، قبل از بالا گرفتن شعله‌های آتش از خانه خارج شدم.

سرهنگ کارآگاه عل ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

میزان

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار