نخستین مرکز شتابدهی و نوآوری حوزه بلاکچین راه‌اندازی می‌شود

چهارشنبه 21 آذر 1397 - 20:35
کد مطلب: 989537
معاونت علمی

تفاهم‌نامه همکاری برای راه‌اندازی و راهبری «نخستین مرکز شتابدهی و نوآوری حوزه بلاکچین» میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت راهکار سرزمین هوشمند به امضا رسید.

به گزارش گروه علم‌و‌فناوری ایسکانیوز، در راستای بند 2 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، تفاهم‌نامه راه‌اندازی و راهبری «نخستین مرکز شتابدهی و نوآوری حوزه بلاکچین» در کشور در معاونت علمی و فناوری با همکاری میان معاونت علمی به نمایندگی علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و شرکت راهکار سرزمین هوشمند به نمایندگی عذرا عروجی و سید محمد مدنی از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به امضا رسید.

طبق این تفاهم‌نامه معاونت نسبت به حمایت در ارائه تسهیلات و حمایت های قانونی، فنی، معنوی از طراحی و راه‌اندازی موضوعات این تفاهم‌نامه اقدام می‌کند. این معاونت همچنین نسبت به تأمین فضای کاری موردنیاز برای استقرار مرکز شتابدهی؛ معرفی شرکت راهکار سرزمین هوشمند به کلیه فعالان و مراکز قانونی مرتبط با موضوع تفاهم‌نامه برای استقرار در مرکز شتابدهی؛ اطلاع‌رسانی و ترغیب فعالان مرتبط با موضوع تفاهم‌نامه برای استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده؛ معرفی استارت آپ هایی که در حوزه فناوری‌های مرتبط با موضوع این تفاهم‌نامه هستند به شرکت راهکار سرزمین هوشمند؛ برقراری تعاملات برای تسهیلگری اجرای موضوعات تفاهم‌نامه با نهادهای بالادستی و سیاست‌گذار کشور اقدام خواهد کرد.

معاونت علمی بنا بر این تفاهم‌نامه برای آشنایی و فعالیت سرمایه‌گذاران بخش دولتی و خصوصی، طرح‌ها و ایده‌های که دارای قابلیت تجاری‌سازی هستند از طریق سازوکارهای اجرایی معاونت ، اطلاع رسانی خواهد کرد. همچنین نسبت به تسهیل شرایط و تسریع فرآیند اخذ تأییدیه دانش‌بنیان محصولات و همچنین شرکت‌های خلاق تجاری شرکت اقدام می‌کند.

طبق این تفاهم‌نامه شرکت راهکار سرزمین هوشمند نیز نسبت به جذب سرمایه و حمایت مالی و معنوی از طراحی و راه‌اندازی موضوعات این تفاهم‌نامه اقدام می‌کند. این شرکت همچنین نسبت به اقدام به تأمین امکانات موردنیاز مرکز شتابدهی و نوآوری؛ ارائه بسته خدماتی به استارت آپها شامل ارزیابی طرح‌ها و هدایت و راهبری استارت آپها برای انتخاب و فعالیت در مراکز شتابدهی مطابق با تجارب موفق داخلی و خارجی؛ تخصیص تسهیلات ارائه شده از معاونت و مجموعه‌های سرمایه‌گذاری معرفی شده از طرف معاونت به استارت آپ ها مورد قبول در مرکز شتاب‌دهی و تسهیلات لازم متعهد خواهد شد.

این شرکت همچنین نسبت به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های استارت آپ که از مرکز شتابدهی و نوآوری خارج می‌شوند، شرکت نسبت به تهیه برنامه اجرایی موضوعات این تفاهم‌نامه؛ تهیه و تدوین راهکارهای اجرایی جهت پیاده‌سازی طرح‌هایی در حوزه‌های اولویت‌دار کشور و نیز در سطح بین‌الملل با استفاده از فناوری بلاکچین متعهد می‌شود. لازم به ذکر است گزارش های پیشرفت کار شامل عملکرد مرکز شتابدهی، در بازه زمانی معین بر عهده شرکت است.

پس از انعقاد تفاهم‌نامه شورای راهبردی متشکل از نمایندگان طرفین به ریاست معاون محترم توسعه مدیریت و جذب سرمایه ایجاد می‌شود. دبیرخانه شورای راهبردی در دفتر تأمین مالی و سرمایه‌گذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

انتهای پیام/

279 / 279

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار