سردار پاکپور در نشست خبری اعلام کرد؛

مرحله نهایی رزمایش «پیامبر اعظم ۱۲» فردا برگزار می شود

جمعه 30 آذر 1397 - 18:20
کد مطلب: 990438
سردار محمد پاکپور

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اعلام جزئیات برگزاری رزمایش «پیامبر اعظم ۱۲»، گفت: اگر کشوری بخواهد تهدید کند ما سراسر تهاجم و حمله می شویم.

به گزارش سرویس سیاسی ایسکانیوز ، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در نشست خبری رزمایش «پیامبر اعظم ۱۲»که قرار است در منطقه جزیره قشم برگزار شود، اظهار داشت: رزمایش پیامبر اعظم ۱۲ از سلسله رزمایش های نیروی زمینی سپاه است که در آذر و دی ماه در جزیره قشم بر پا می شود.

وی ادامه داد: یگان های واکنش سریع، هوانیروز، واحد های تخریب و رزمی، موشک های میان برد و یگان منطقه سوم دریایی در این رزمایش حضور دارند. این رزمایش از تهران آغاز و تا این منطقه ادامه پیدا کرده است و همه طرح های پیش بینی شده به بهترین شکل انجام گرفته است.

سردار پاکپور گفت: مراحل مختلف رزمایش به خوبی تا این لحظه صورت گرفته و اساس این رزمایش آبی، خاکی است که یکی از پیشرفته ترین نوع آزمایشات است.

وی راهبرد نظامی ایران را دفاعی دانست و گفت: اصل راهبرد نظامی ایران دفاعی است و تا بحال به هیچ کشوری تهاجم نکرده و برای هیچ کشوری تهدید نیست اما اگر کشوری بخواهد تهدید کند ما سراسر تهاجم و حمله می شویم، این رزمایش هم برای آموزش و تمرین نیرو هاست.

وی ادامه داد: ما همواره آمادگی خود را به نمایش دشمن می گذاریم تا دچار اشتباه محاسباتی نشوند، به دشمنان اعلام می کنیم که هیچ گاه در مقابل تهدیدات نمی ایستیم و با راهبرد تهاجمی پاسخ آنها را خواهیم داد.

سپاه تجارب بسیار خوبی از رزم با تکفیری ها به دست آورده است

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به پیشرفت های سپاه در حوزه رزم زمینی و رزم آبی و خاکی، گفت: آموزش های لازم در دانشگاه های سپاه به نیرو ها داده شده و این رزمایش برای تمرین آموزه ها و داشته هایی است که در نبرد با تروریست های داعش و تکفیری در ده سال گذشته آموخته ایم که آن را در این رزمایش به نمایش می گذاریم؛ ما می خواهیم قابلیت های رزمی و تجهیزات را به نمایش گذاشته و توان رزمی خود را بالاتر ببریم.

وی افزود: نیروی زمینی سپاه امروز به توپ های هوشمند و با دقت اصابت بالا رسیده که این توان و قابلیت را در این رزمایش به نمایش می گذاریم، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تجارب بسیار خوبی از رزم با تروریسم های تکفیری به دست آورده که با این رزمایش ها آن را به نیروهای جوان خود انتقال می دهد.

سردار پاکپور گفت: پیام این رزمایش، توان دفاعی ایران برای بازدارندگی و صلح و دوستی برای منطقه است.

وی ادامه داد: ما همواره در برابر تروریست ها و خراب کاران در مرز ها خویشتن داری کرده ایم اما به دشمنان پاسخی کوبنده و قاطع خواهیم داد.

سردار پاکپور گفت: مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۲ نیروی زمینی سپاه از صبح فردا (شنبه ۱ دی ماه) با شعار " نمایش اقتدار و امنیت پایدار در سایه وحدت ملی و ظرفیت سازی های نوین دفاعی"، در منطقه عمومی خلیج فارس برگزار می شود. این رزمایش از سلسله رزمایش های ابلاغی و سالیانه نیروی زمینی سپاه است که با حضور یگان‌های برگزیده نیرو اعم از واکنش سریع، نیروی مخصوص و تکاوری، پهپادهای رزمی و شناسایی، بالگردهای هجومی، ترابری و بارریز، جنگال، مکانیزه، واحدهای مهندسی و تخریب، سیستم‌های کنترل و فرماندهی و ناو تیپ ذوالفقار منطقه یکم نیروی دریایی سپاه برگزار می شود.

دشمن بخواهد به تهدید روی بیاورد، سراسر تهاجمی خواهیم شد

وی با تاکید بر اینکه رزمایش پیامبر اعظم ۱۲ نیروی زمینی سپاه در سطح راهبردی، دفاعی بوده و متناسب با تهدیدات احتمالی دشمنان صورت می گیرد، گفت: این رزمایش در سطح عملیاتی تهاجمی است، به این معنا که اگر دشمن بخواهد به تهدید و اعمال آن روی بیاورد، ما سراسر تهاجمی و آفندی خواهیم شد و هدف ها را در عمق جبهه دشمن تعقیب می کنیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه اجرای عملیات آبی- خاکی، سرپل گیری در ساحل، هجوم به ساحل و دفاع از آن را از اجزای اصلی رزمایش پیامبر اعظم (ص) برشمرد و اظهار داشت: این قابلیت ها در یک سیستم رزمی به هم پیوسته و شبیه به صحنه های واقعی در رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۲ مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

سردار پاکپور ادامه داد: به فضل الهی و با مجاهدت و تلاشهای بدون وقفه رزمندگان نیروی زمینی سپاه قابلیت و توان عملیات های آبی، خاکی در این نیرو رشد و ارتقا یافته است و در این رزمایش طیفی از تاکتیک ها متناسب با شرایط و صحنه نبرد، تمرین و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با تاکید بر اینکه ایران اسلامی برای هیچ کشوری تهدید نیست، تصریح کرد: در صورتی که دشمنان ما نیت سوء داشته باشند، در مقابل آنها با تمام توان و ظرفیت خواهیم ایستاد؛ هدف ما این است که معادلات بازدارندگی و دفاعی خود را در ذهن دشمن دقیق و واقعی کنیم.

سردار پاکپور در ادامه با تاکید بر اینکه دشمن باید در محاسبات خود این موضوع را در نظر بگیرد که دفاع ما ترکیبی از پدافند و آفند بوده و البته غلبه آفندی و تهاجمی آن بیشتر است، تصریح کرد: تجربیات نیروی زمینی سپاه در نبرد علیه تروریسم، امنیت مرزها و تجربیات حاصل از جنگ های اخیر، موجب شکل گیری دکترین‌های تاکتیکی جدیدی شده است که گوشه ای از آن را در رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۲ به قضاوت و ارزیابی خواهیم گذاشت و در صورت اقتضا، این دکترین‌ها را نیز توسعه می دهیم.

وی در ادامه تاکید کرد: فرزندان انقلابی ملت در نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هماهنگی و هم افزایی با سایر نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی، همچنان آماده جانفشانی و فداکاری در صیانت از آرمان ها و ارزش های انقلاب و نظام اسلامی و دفاع از تمامیت ارضی، امنیت ملی و استقلال کشور هستند و همانند سدی محکم در مقابل هر توطئه ای خواهند ایستاد.

156 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار