به هیچ عنوان واگذاری مسکن به معتادان بهبود یافته نداریم/ بهزیستی فقط تسهیلات می دهد

سه‌شنبه 4 دی 1397 - 23:30
کد مطلب: 990918
محمد علی کوزه گر

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت:سازمان بهزیستی کشور فقط تسهیلات مسکن را برای معتادان بهبودیافته‌ای که تحت پوشش سازمان هستند ارائه می‌کند و به هیچ عنوان امری با عنوان واگذاری مسکن نداریم.

به گزارش ایسکانیوز، محمد علی کوزه گر معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت:سازمان بهزیستی به معتادان بهبود یافته‌ای که تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور هستند و زیر نظر سازمان ترک کرده باشند و همچنین معاونت پیشگیری سازمان نیز تایید کند که سه سال از ترک کردن آن‌ها می‌گذرد باتوجه به شرایطی که برای مددجویان در نظر گرفته شده ازتسهیلات و کمک هزینه‌های خرید مسکن بهره مند می‌شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه لفظ تعلق گرفتن مسکن را باید از ادبیات سازمان بهزیستی حذف کنیم چرا که ایجاد انتظار و توقع برای افراد تحت پوشش می‌کند اضافه کرد: تسهیلات و تمهیداتی برای تامین مسکن از طرف خود مددجویان اقدام می‌شود و سازمان بهزیستی کمک هزینه‌هایی را برای آن‌ها پرداخت می‌کند.

برای خرید خانه توسط مددجویان بخشی آورده خودشان است و بخشی هم کمک سازمان است به صورتی که در شهر‌ها ۱۰ میلیون و در روستا‌ها ۸ میلیون به مددجویان به عنوان کمک هزینه پرداخت می‌شود

کوزه گر ادامه داد: برای خرید خانه توسط مددجویان بخشی آورده خودشان است و بخشی هم کمک سازمان است به صورتی که در شهر‌ها ۱۰ میلیون و در روستا‌ها ۸ میلیون به مددجویان به عنوان کمک هزینه پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بخش دیگری از تسهیلاتی که به معتادان بهبودیافته در زمان خرید خانه به آن‌ها تعلق می‌گیرد وام بانک مسکن است اضافه کرد: وامی که برای مددجویان درنظرگرفته شده است و از طریق بانک مسکن در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود ۲۵ میلیون تومان در روستاهاست و ۴۰ میلیون تومان در شهرهاست به شرط اینکه وارد مسکن مهر شوند.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور افزود:از سال ۹۰ تا به حال ۱۳۵۰ نفر از معتادان بهبود یافته‌ای که تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند در شهر‌ها و روستا‌ها تسهیلات وام و کمک هزینه‌های سازمان را برای خرید خانه دریافت کرده‌اند.

میزان

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار