تاکنون طرح‌های مطالعاتی پروژه‌های عمرانی به مرکز تحقیقات واگذار نشده است

سه‌شنبه 25 دی 1397 - 14:28
کد مطلب: 993028
1

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در خصوص انجام برخی موازی‌کاری ها در زمینه تحقیقات پروژه های عمرانی همزمان در این مرکز و سایر مراکز تحقیقاتی دیگر، گفت: تاکنون انجام طرح‌های مطالعاتی پروژه‌های عمرانی به مرکز تحقیقات واگذار نشده است.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری ایسکانیوز، محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در نشست خبری نخستین نمایشگاه بین‌المللی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری، اظهار کرد: تمرکز روی ساختمان و مسکن در فضای نمایشگاه حاضر در جهت توانمندسازی سازمان‌های دولتی و خصوصی‌سازی نشان دهنده این است که فرصت را برای استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندسازی فراهم کرده است.

وی با اشاره به تاسیس پنجمین سال این مرکز گفت: در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی عمدتا موضوعات مختلف به ویژه تدوین ضوابط و دستورالعمل‌ها و گواهی نامه ساختمان، برگزاری دوره‌های آموزشی و سمینارها و نشست‌های تخصصی ساختمان و حمل و نقل را در دستور کار خود قرار داده است. همچنین یکی از وظایف اصلی این مرکز تدوین مقررات ملی ساختمان است.

شکرچی زاده با بیان اینکه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی مسئول تدوین مقررات ملی ساختمان و ویرایش آیین نامه ۲۸۰۰ (مقررات ساخت و ساز مقاوم در برابر زلزله) است، گفت: نیمی از مقررات ملی ساختمان ویرایش جدید شده و مابقی نیز تا ابتدای سال آینده تکمیل و منتشر خواهد شد. همچنین ویرایش چهارم آیین نامه ۲۸۰۰ به پایان رسیده و ویرایش پنجم آن نیز آغاز خواهد شد.

وی افزود: در پی زلزله استان کرمانشاه متوجه شدیم در آیین نامه ۲۸۰۰ توجه کافی به اجزای غیرسازه ای در ساختمان مانند دیوارها و نماها نداشته ایم که با دستور وزیر راه و شهرسازی این اتفاق در ویرایش جدید ۲۸۰۰ دیده شده و طی روزهای آینده، بخش جدیدی به عنوان پیوست ششم آیین نامه ۲۸۰۰ منتشر خواهد شد.

شکرچی زاده از تهیه محل دقیق گسل در شهرهای تهران، تبریز، کرج و مشهد و ارسال آن به شورای عالی شهرسازی و معماری خبر داد.

وی با اشاره به مقاوم نبودن بیمارستان ها در برابر زلزله، گفت: زلزله استان کرمانشاه نشان داد که بیمارستان ها در برابر زلزله رفتار مناسبی ندارند و نه تنها نتوانسته اند به مداوای مصدومان زلزله بپردازند بلکه مجبور شدند تا مصدومان را از بیمارستان جابه‌جا کنند. از این رو مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی آمادگی دارد تا وضعیت کلی بیمارستان ها را بررسی و برای افزایش تاب آوری آنها برنامه ریزی کند.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در خصوص انجام برخی موازی کاری ها در زمینه تحقیقات پروژه های عمرانی همزمان در این مرکز و سایر مراکز تحقیقاتی دیگر، گفت: تاکنون انجام طرح های مطالعاتی پروژه‌های عمرانی به مرکز تحقیقات واگذار نشده است و این مرکز بیشتر به انجام مطالعات کلی و عمومی در بخش های حمل و نقل مسکن و شهرسازی می پردازد.

انتهای پیام/

169 / 279

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار