حمایت‌ ستاد نانو از آماده ‏سازی دانش‏ آموزان برای حضور در دهمین دوره المپیاد نانو

جمعه 5 بهمن 1397 - 20:33
کد مطلب: 994096
المپیاد نانو

ستاد نانو به منظور ارج نهادن به تلاش این مراکز در ترویج و آموزش نانو به دانش ‏آموزان، حمایت‌هایی را در نظر گرفته است.

به گزارش گروه علم وفناوری ایسکانیوز، ستاد نانو به منظور ارج نهادن به تلاش این مراکز در ترویج و آموزش نانو به دانش ‏آموزان، حمایت‌هایی را در نظر گرفته است که در ادامه به تبیین این حمایت‌ها و برخی رویدادهای انجام شده در این زمینه در بازه زمانی 15 تا 30 دی‌ماه 97 می‌پردازیم.

حمایت از برنامه‌های ترویجی/ آموزشی دانش‌آموزی

حمایت از برگزاری کارگاه‌های آمادگی دهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو در شبکه توانا

کارگاه‌های آمادگی المپیاد دانش‌آموزی نانو، هر ساله با هدف آشنایی و آماده‌سازی داوطلبان برای شرکت در آزمون مرحله اول، به صورت رایگان و در سراسر کشور برگزار می‌گردد و مورد حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است.

کارشناسان آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانو عضو شبکه توانا که در دوره‌های آموزشی این شبکه حضور داشته و موفق به دریافت گواهی دوره شده‌اند، دارندگان گواهی توانمندی تدریس از کارگروه ترویج ستاد نانو و همچنین اعضای هیئت علمی که راهنمایی حداقل یک پایان‌نامه مرتبط با فناوری ‌نانو را انجام داده و اطلاعات آنها در بانک‌های اطلاعاتی سایت ستاد نانو ثبت شده باشد، امکان تدریس در این کارگاه‌ها و دریافت حمایت مشخص شده طبق آیین‌نامه را دارند.

حمایت ستاد نانو از کارگاه‌های آمادگی المپیاد در آزمایشگاه‌های شبکه توانا

به گزارش باشگاه نانو، کارگاه‌های آمادگی المپیاد دانش‌آموزی نانو در صورت برگزاری در محل آزمایشگاه ‌های توانا علاوه بر دریافت حمایت ویژه این کارگاه‌ها مشمول حمایت از برگزاری کارگاه‌های ترویجی در شبکه آزمایشگاه‌های توانا نیز می‌شوند. «آیین‌نامه حمایت از برگزاری کارگاه‌های آمادگی المپیاد» و «آیین‌نامه حمایت از برگزاری کارگاه‌های ترویجی در شبکه آزمایشگاه‌های توانا» از سایت باشگاه نانو قابل دریافت است.

بازدیدها، سمینارها و نشست‏ های ترویجی دانش‌آموزی نانو

سمینار آشنایی با فناوری نانو و تازه‌های آن در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی مفیدی بافق با شرکت 250 نفر از دانش‌آموزان و همچنین در پژوهش‌سرای ناحیه 2 بندرعباس با حضور 260 نفر از دانش‌آموزان برگزار شد.

بازدیدهای آزمایشگاه نانوی برازجان آغاز شد

به گزارش مرتضی پورعسگر، کارشناس آزمایشگاه نانوی برازجان، با هماهنگی صورت گرفته با معاونین آموزش ابتدایی و آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش شهرستان برازجان، مقرر شد که ۱۰ هزار دانش‌آموز شهرستان، امسال از آزمایشگاه نانو بازدید کنند.

نشست اولیای برگزیدگان المپیاد نانو و مسئولین پژوهش‌سرای برازجان

به نقل از کارشناس پژوهش‌سرای برازجان، این شهر در مرحله اول از نهمین المپیاد نانو ۴۰ نفر قبولی داشت که بالاترین آمار قبولی در بین پژوهش‌سراهای کشور بوده است. جلسه با اولیای این دانش‌آموزان پیرامون معرفی فعالیت‌های پژوهشی در آزمایشگاه توانا و دعوت از فرزندان آنها برای حضور در طرح‌های پژوهش‌محور برگزار شد.

حضور مسئولان و مدیران در برنامه‌های ترویجی دانش‌آموزی نانو

به گزارش پژوهش‌سرای ناحیه 2 بندرعباس سمینار ترویجی نانو با حضور آقای فیاضی مشاور پارلمانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش، آقای رضاعلی رییس اداره ارزیابی و عملکرد و امور استان‌های سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش، آقای خوشبخت معاون پژوهشی اداره کل استان، آقای حسینی مدیر ناحیه ۲، آقایان البرز و ناصری معاونین آموزشی و پژوهشی ناحیه ۲ برگزار شد.

مسابقه ملی توانمند فراخوان سومین دوره مسابقه ملی توانمند

سومین دوره مسابقه ملی توانمند در بهمن و اسفند ماه سال جاری در چهار محور دانش عمومی در حوزه فناوری نانو، نانوالیاف، آبگریزی و دارورسانی برگزار خواهد شد. ثبت نام این مسابقه از تاریخ 15/11/1397 در سایت باشگاه نانو آغاز و تا 22/11/1397 ادامه خواهد داشت.

169 / 279

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار