شمارش معکوس تا برگزاری آزمون زبان MHLE وزارت بهداشت/ توزیع کارت آزمون آغاز شد

سه‌شنبه 23 بهمن 1397 - 12:34
کد مطلب: 996008
MHLE

کارت آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLE امروز 23 بهمن ماه توزیع شد، این آزمون 25 بهمن ماه برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط سازمان سنجش آموزش پزشکی، این آزمون در سال 97 در 5 نوبت برگزار شده است و آخرین نوبت آزمون MHLE در سال جاری نیز، در تاریخ 25 بهمن 97 برگزار خواهد شد.

توزیع کارت آزمون از امروز

داوطلبان از امروز 23 بهمن ماه می توانند نسبت به دریافت کارت آزمون به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه کنند. همراه با کارت ورود به جلسه، یک برگ راهنما در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد که مطالعه آن ضروری است.

کارنامه

گفتنی است کارنامه آزمون MHLE در تاریخ اول اسفندماه سال جاری توزیع خواهد شد. گفتنی است کارنامه چاپ شده یا گواهی دیگری برای شرکت‌کنندگان صادر نخواهد شد. هر کارنامه اینترنتی دارای یک کد ویژه به نام Code Certification است که درستی آن از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل استعلام خواهد بود.

محل برگزاری

نشانی دقیق مکان برگزاری آزمون روی دفترچه راهنمای داوطلبان (Examininees guide) درج خواهد شد، گفتنی است این دفترچه همراه با کارت ورود به جلسه در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

نکاتی که باید داوطلبان بدانند

داوطلبان برای ورود به جلسه آزمون، لازم است پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی (یا شناسنامه) را به همراه داشته باشند، گفتنی است همراه نداشتن هریک از این مدارک، موجب محرومیت از ورود به جلسه و شرکت در آزمون خواهد شد.

داوطلبان باید پیش از مراجعه به حوزه آزمون نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند؛ در حوزه آزمون، امکانات تهیه کارت موجود نیست، لازم به ذکر است از ورود افرادی که کارت ورود به جلسه و کارت ملی (یا شناسنامه) همراه نداشته باشند به سالن برگزاری آزمون، جلوگیری خواهد شد.

به دلیل اجرای بخش شنیداری و لزوم برقراری نظم و حفظ سکوت و آرامش در سالن‌های برگزاری آزمون، درهای حوزه رأس ساعت 8:45 بسته خواهد شد به همین منظور داوطلبان باید به موقع در محل حوزه آزمون خود حاضر باشند.

داوطلبان باید توجه داشته باشند هزینه نام‌نویسی قابل برگشت یا نگهداری برای دوره‌های بعدی نیست؛ به همین منظور داوطلبان باید پیش از اقدام به نام‌نویسی، از قطعیت تصمیم خود اطمینان حاصل کنند.

آزمون MHLE چیست؟

آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLE مخفف Ministry of Health Language Exam است،‌ این آزمون برای داوطلبانی متقاضی دوره دکتری رشته های علوم پزشکی برگزار می‌شود.

این آزمون دارای 100 پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل شامل 30 پرسش درک مطلب شنیداری، 40 پرسش واژگان، ساختار و دستور زبان و 30 پرسش درک مطلب نوشتاری است و 100 امتیاز بدون نمره منفی دارد. داوطلبان برای قبولی در این آزمون باید حداقل 50 امتیاز کسب کنند.

بخش شنیداری، شامل مکالمه های آمریکایی است و پس از هر مکث، داوطلبان فرصت دارند به چند سوال در زمینه مکالمه پاسخ دهند. داوطلبان در بخش درک مطلب این آزمون می بایست به سوالات متن را مطالعه و به سوالات مرتبط با متن پاسخ دهند. بیشتر این متون مربوط به بخش سلامت و پزشکی است.

داوطلبان در بخش ساختار و نگارش، لازم است به سوالات ساختاری و چند گزینه ای پاسخ دهند. بخش اول مربوط به سوالاتی است که در آن‌ها بخشی از یک جمله خالی بوده و داوطلب باید با گزینه مناسب آن را تکمیل کند. بخش دوم سوالات نیز مربوط به شناسایی جملات و عبارات نادرست است.

این آزمون مشابه (TOEFL (PBT است با این تفاوت که سوالات آزمون MHLE بیشتر در حوزه پزشکی است.

مدرک MHLE چه کاربردی دارد؟

مدرک این آزمون در مصاحبه دکتری یا پیش از برگزاری آزمون جامع دکتری، توسط کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور پذیرش می شود و معتبر است. همچنین داوطبان می توانند از این مدرک در راستای فرصت مطالعاتی و یا بورسیه های تحصیلی دولتی استفاده کنند.

انتهای پیام/

31 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار