بیش از ۱۷۰۰ میلیارد تومان به یک حساب خاص واریز کردیم/ نظارت بر عهده ما نیست

چهارشنبه 22 اسفند 1397 - 10:17
کد مطلب: 999397
مهندس طاهر موهبتی

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه بیش از 55 درصد اعتبار اختصاص یافته به بخش دولتی را از اختصاص ۵۰۰ میلیون یورو به حساب خاصی برای دانشگاه‌ها واریز کردیم، گفت: اینکه دانشگاه‌ها مطالبات شرکت‌های دارویی را نداده‌اند، نظارت آن بر عهده ما نیست.

به گزارش ایسکانیوز، طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در ارتباط با حواشی ایجاد شده در مورد اختصاص 500 میلیون یورو به حساب این سازمان برای پرداخت بدهی‌ها گفت: در حال حاضر حواشی و مباحث مطرح شده در ارتباط با دانشگاه‌های علوم پزشکی است و ارتباطی با ما ندارد که 4 هزار و 413 میلیارد تومان دریافت کردیم که هزار و 132 میلیارد آن به بخش خصوصی و 3 هزار و 279 میلیارد تومان آن به بخش خصوصی اختصاص یافت.

وی افزود: در مورد بخش خصوصی با مبلغ دریافت شده کل بدهی داروخانه‌ها در این بخش برای سال 96 پرداخت و بدهی سال 97 به مهر و شهریور رسید.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: برابر با توافق وزارت بهداشت از 3 هزار و 279 میلیارد تومان، حدود هزار و 790 میلیارد تومان به حساب خاص واریز کردیم که دانشگاه‌ها بدهی بخش دارویی و تجهیزات مصرفی را بپردازند و این بیش از 55 درصد اعتبار بخش دولتی است.

موهبتی گفت:‌ در حال حاضر عده‌ای معترضند که دانشگاه‌ها پول و اعتبار اختصاص یافته را که ما به آنها واریز کرده‌ایم به شرکت‌های دارویی ندادند که البته وزارت بهداشت در این زمینه باید کنترل داشته باشد و ما نمی‌توانیم هیچ نظارتی داشته باشیم چرا که آن را به حساب خصوصی واریز کردیم.

وی گفت: برخی می‌گویند مصوبه رهبری برای 500 میلیون یورو تنها برای دارو است در حالی که این چنین نیست و آن را با مصوبه دیگر ممکن است اشتباه گرفته باشند و در واقع این مبلغ برای پرداخت بدهی‌ها در بخش دارو، تجهیزات پزشکی تولید داخل و سایر بدهی‌های خدمات درمانی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: اینکه دانشگاه‌ها این مبلغ را به شرکت‌های دارویی واریز کرده‌اند یا خیر نظارت آن دست ما نیست و ما نیز اطلاعی نداریم.

فارس

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار