معاون فرهنگی دانشگاه لرستان:

کارهای فرهنگی باید در قالب هنر، بیان شود

جمعه 24 اسفند 1397 - 11:34
کد مطلب: 999601
فلاحی اصل

معاون فرهنگی دانشگاه لرستان گفت: کارهای فرهنگی در قالب هنر بیان و ترویج شود.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از ایسنا، حسین فلاحی اصل با بیان اینکه در دانشگاه کارهای فرهنگی امری درونی(عقیده، اخلاق، مطالبات مبتنی بر اخلاق، انسانی، عقیده) هستند، اظهار کرد: بهترین ابزاری که بخواهیم این ها را پر رنگ کنیم هنر است.

وی اضافه کرد: هنر شامل نقاشی، شعر، موسیقی، نمایش و تئاتر، قصه، فیلم و عکس است که می‌توانند امور درونی و فرهنگی را پررنگ کنند اموری ماورایی هستند.

معاون فرهنگی دانشگاه لرستان بیان کرد: علاوه بر ارائه درست و صحیح مبانی، مساله گفت‌وگو (مناظره، مشاجره) به نحو صحیح و اخلاقی و بهداشتی بیان شود به طوری که دروغ و تهمت و آمار غیرواقعی در آن نباشد و به جای مواجهه‌های غیراخلاقی، اندیشه‌ها با هم روبرو شوند.

فلاحی اصل با اشاره به اینکه هر اندیشه‌ای فربه باشد می‌ماند، افزود: چنانچه گفت‌وگو و گفتمان با حفظ حرمت و اخلاق انجام شود، روشنگری ایجاد می‌شود؛ چرا که در مواجهه منطق‌ها، ضعف‌ها و کاستی‌ها و قوت‌ها خود را نشان می‌دهند اما این مقدمه می‌خواهد، اهداف در گفت‌وگو منجر به دست یافتن به حقیقت باشد نه پیروزی بر شخصی، اما اگر در گفت‌وگو دنبال خصم و مسائل غیراخلاقی و مچ‌گیری و نقطه ضعف باشیم این مهم کارا نیست و سبب ایجاد شقاق، خصم و کینه در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه اساتید دانشگاه کارهای فرهنگی را از طریق نهاد انجام می‌دهند (ضیافت اندیشه) و اساتیدی دعوت و مطالب مورد ارزیابی اساتید قرار می‌گیرد، اظهار کرد: همچنین در بحث کارهای فرهنگی بسیج اساتید فعالیت دارد، همچنین معاونت فرهنگی با نهاد رهبری، و بسیج اساتید همکاری دارند.

معاون فرهنگی دانشگاه لرستان با بیان اینکه در این عالم ماده بدون مانع نمی‌توان کاری انجام داد، اضافه کرد: تقابل فکر را مزاحمت و موانع نمی‌دانیم بلکه موانع اعتبارات است چرا که کارهای فرهنگی هزینه می‌طلبد و با مشکلات جدی مالی مواجه‌ایم.

فلاحی اصل با اشاره به اینکه مخالفت‌ها و تعدد سلیقه نوعی فرهنگ است که باید بهداشتی و اخلاقی باشد، یادآور شد: در مخالفت‌ها اخلاقی عمل کنیم، دروغ نگوییم و مغرضانه نقد نکنیم بلکه با هدف حل مساله ورود پیدا کنیم، خود مخالفت‌ها بستری برای روشن شدن و شکوفایی یک فعالیت فرهنگی هستند.

انتهای پیام/

286 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

19 دقیقه قبل