مالک فکر خود باشید

مالک فکر خود باشید

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کتابی با عنوان «مالک فکر خود باشید» را با موضوع آموزش مباحث مرتبط به مالکیت فکری به دانش آموزان را منتشر کرده است.

تلفیق هنر چشم بادامی‌ها با علم/ دنیای تخیلی واقعی می‌ شود

تلفیق هنر چشم بادامی‌ها با علم/ دنیای تخیلی واقعی می‌ شود

روزنامه‌های منتشر شده در دانشگاه‌های جهان طی هفته گذشته به بررسی ...

شماره تابستان مجله Nanomedicine Journal وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد منتشر شد

شماره تابستان مجله Nanomedicine Journal وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد منتشر شد

مجله Nanomedicine Journal در زمینه‌های نانوپزشکی، زیست‌شناسی، بیوتکنولوژی و داروسازی ...

انتشار کتاب محققان ایرانی توسط انتشارات بین‌المللی اشپرینگر

انتشار کتاب محققان ایرانی توسط انتشارات بین‌المللی اشپرینگر

کتاب مکانیک محیط‌های پیوسته محاسباتی ساختارهای نانومقیاس نوشته شده توسط محققان ...

سایر عناوین مهم

انتشار کتاب " مدیریت نوآوری و توسعه محصول جدید (ویرایش پنجم)"

کتاب "مدیریت نوآوری و توسعه محصول جدید (ویرایش پنجم)" توسط محسن امامی و ابراهیم سوزنچی‌کاشانی تدوین و توسط مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور منتشر و روانه بازار شد.

کتاب «ابزار دقیق در پزشکی» منتشر شد

کتاب « ابزار دقیق در پزشکی » توسط بابک رضایی افشار مدرس مهندسی پزشکی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی ترجمه و از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی منتشر شد.

انتشار کتاب "نگاهی به دگر سنجه ها و کاربرد آنها در ارزیابی علم و فناوری"

کتاب "نگاهی به دگر سنجه ها و کاربرد آنها در ارزیابی علم و فناوری" به نگارندگی شیما مرادی، عضو هیات علمی گروه علم سنجی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و فیروزه دوخانی، دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی، توسط مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور منتشر و روانه بازار شد.

کتاب گزیده آثارمحمود جوادی پور رونمایی می شود

کتاب «ستایش روز» که دربرگیرنده گزیده آثار محمود جوادی پوراست و از سوی نشر نظر منتشر شده، ساعت 18 جمعه 30 فروردین ماه در خانه هنرمندان ایران رونمایی می شود.

کتاب تاریخ اباضیه منتشر شد

جلد اول تاریخ اباضیه نوشته دکتر علی اکبر ضیائی در 540 صفحه در فروردین 1398 توسط نشر بین المللی امین منتشر شد.

با هدف معرفی اندیشه امام خمینی(ره) صورت گرفت؛

انتشار کتاب «النظام و تطبیق القانون» در عراق

کتاب «النظام و تطبیق القانون» بر اساس نظریات حضرت امام خمینی(ره)، از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، در 151 صفحه به زبان عربی منتشر شد.

کتاب تحول در علوم انسانی منتشر شد

کتاب تحول در علوم انسانی از سوی شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد.

شماره زمستان مجله Nanomedicine دانشگاه علوم پزشکی مشهد منتشر شد

شماره زمستان (Volume 6, Issue 1, Winter 2019) مجله «Nanomedicine» وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد با 9 مقاله در حوزه‌های نانوپزشکی، زیست‌شناسی، زیست‌فناوری و داروسازی منتشر شد.

توسط شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی

کتاب «تحول در علوم انسانی» منتشر شد

کتاب «تحول در علوم انسانی» توسط شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد.

فراخوان اولویت های انتشار کتاب در مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در سال 1398

شورای نشر مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با هدف انتشار کتاب های معتبر علمی جهت استفاده محققان و دانشجویان، اقدام به ارائه فراخوان اولویت‌های انتشار کتاب در سال 1398 کرد.

معرفی کتاب؛

چشم‌اندازی بر تحول و تداوم آسیای غربی

کتاب «آسیای غربی معاصر– چشم اندازی بر تحول و تداوم» تحلیلی جامع از پیچیدگی‌های تحولات و روند جامعه، دین و سیاست آسیای غرب معاصر را دربر دارد.

بخشی از کتاب شهید علم، دفتر دوم/1؛

روایتی از زندگی نخبه شهید داریوش رضایی نژاد

پرسیدم داریوش اینجا چه کار میکنی؟ گفت: «بعضی از دانشجوهای تو از من سئوال داشتند، نمی شد تلفنی حل کنم. قرار گذاشتم تا در آزمایشگاه مسأله ها رو حل کنم.»

معرفی کتاب/

کتاب «شکست بزرگ» منتشر شد

کتاب شکست بزرگ «the big reverse» به بررسی مشکلات بعد از اقدام به حذف اسکناس‌های درشت هند توسط دولت مودی و ضررهای آن برای این کشور می پردازد. این کتاب توسط میرا سانیال در اواخر سال 2018 منتشر شد.

«دانش‌بنیان» بیست‌ونهم منتشر شد

بیست و نهمین شماره ماهنامه آموزشی، علمی، خبری و تحلیلی «دانش بنیان» با تغییرات شکلی و محتوایی، با نگاهی ویژه به آخرین رویدادها و تحولات حوزه استارتاپ‌ها با وزیر آموزش و پرورش به گفت‌وگو نشسته است.

معرفی کتاب؛

اسلام و دموکراسی پس از بهار عرب

نویسندگان این اثر، کارشناسان در حوزه اسلام و دموکراسی هستند و به عنوان مشاوران رسمی در امریکا، اروپا و آسیا خدمت کرده‌اند.

دومین کتاب رجالی میثم مطیعی منتشر شد

انتشارات سمت کتاب «پایه‌های علم رجال» اثر علامه عبدالهادی فضلی، با ترجمه و تحقیق دکتر میثم مطیعی و دکتر سید مجتبی عزیزی را به بازار نشر عرضه کرد.

شادی و شاد زیستن یک علم است

بنا به مطالعات علمی متعدد و همچنین تحقیقاتی که اخیرا در دانشگاه واشنگتن انجام شده است، شاد زیستن و شاد بودن تنها یک عامل روانشناسی به حساب نمی آید بلکه خود یک علم است.

«سطح عمیق»؛ روایتی درس‌آموز از شکل‌گیری یک شرکت دانش‌بنیان

«سطح عمیق» نام کتابی است که سرگذشت یک فناور موفق را روایت می‌کند؛ داستان شکل‌گیری یک شرکت دانش‌بنیان که در حوزه فناوری‌ نانو، تجهیزاتی پیشرفته تولید می‌کند.

سفر به دنیای عدد صفر با یک کتاب ممکن شد

«سلام، من صفر هستم» نوشته‌ی لوکا نوولی با ترجمه‌ی حسین ابوالقاسمی کتابی علمی است که با زبان و تصویری متفاوت، مخاطبان را با مفاهیم علمی آشنا می‌کند.

معرفی کتاب «جریان هندوتوا»

کتاب «جریان هندوتوا» تحت عنوان انگلیسی« Hindutva» در 200 صفحه منتشر شد که نگارنده در آن دیدگاه های چهار متفکر را که هدف مشترک همه‌ی آنها، سازمان دهی اصولی یک هویت هندو در خدمت ملی گرایی هندی باشد، را به بحث می گذارد در ادامه به شرح بیشتر راجب این کتاب می پردازیم.

رونمایی از کتاب اطلس پیچیدگی اقتصادی، نقشه راه شکوفایی

رونمایی از کتاب «اطلس پیچیدگی اقتصادی، نقشه راه شکوفایی»، نوشته دکتر بهروز شاهمرادی، عضو هیات علمی اقتصاد علم مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، روز دوشنبه ۲۶ آذرماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.

تخفیف کتاب‌های حوزه فناوری نانو

امروزه فناوری نانو در تمامی گرایشات علمی راه یافته و با سرعت هرچه تمام تر در حال توسعه است. در همین راستا کتاب‌های متنوعی در حوزه فناوری نانو چاپ و منتشر شده است.

«دشمن شماره یک اسلام» منتشر شد

کتاب «دشمن شماره یک اسلام» نوشته پترا ویلد منتشر شد.

آخرین شماره ماهنامه «سرآمد» منتشر شد

شماره چهل و هفتم و آخرین شماره ماهنامه «سرآمد»، با نگاهی ویژه به ضرورت تربیت نیروی مورد نیاز اکوسیستم نوآوری کشور به چاپ رسید.

معرفی کتاب «سید زنده است»

کتاب «سید زنده است» روایت زمانه و زندگی شهید مدافع حرم شهرستان دزفول سیدمجتبی ابوالقاسمی به قلم علی موجودی است که توسط انتشارات سرو دانا به چاپ رسید.

پنجمین ویرایش کتاب‌‌ محصولات و تجهیزات فناوری نانو ساخت ایران منتشر شد

مجموعه‌ای از آخرین دستاوردهای صنعتی در حوزه تولید محصولات و ساخت تجهیزات مرتبط با فناوری نانو، در قالب ویرایش پنجم کتب محصولات و تجهیزات فناوری نانو ساخت ایران و در دو مجلد، منتشر شد.

همه عناوین تازه های نشر

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار