رخوت در گردشگری کشور باید زدوده شود

رخوت در گردشگری کشور باید زدوده شود دوشنبه 30 مرداد 1396 - 16:17

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس جدید سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با ورود هر یک گردشگر به مقدار 1200 دلار برای ایران ارز آوری خواهد داشت که برابر با 30 بشکه نفت است در حالی که برای هر بشکه نفت نیز 10 دلار هزینه می‌کنیم.

  پل کریم خان به پل کامپوزیت بتنی تبدیل می شود

پل کریم خان به پل کامپوزیت بتنی تبدیل می شود

پل کریمخان یکی از 7 پل سواره رو فلزی شهر تهران ...

 بودجه‌ها برای مرمت  آثار تاریخی  کافی نیست

بودجه‌ها برای مرمت آثار تاریخی کافی نیست

خانه آقا سلیم که گفته می شود مالک خصوصی دارد، وضعیت ...

برج میلاد میزبان شب‌های فرهنگی گلستان

برج میلاد میزبان شب‌های فرهنگی گلستان

شب‌های فرهنگی گلستان در برج میلاد تهران برگزار می شود.

سایر عناوین مهم

مونسان:اهمیت و نقش میراث فرهنگی باید در اقتصاد کشور به خوبی دیده شود

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:اهمیت و نقش میراث فرهنگی باید در اقتصاد کشور به خوبی دیده شود چرا که منشا مهمی برای استفاده از ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی است. میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم در بیانات مقام معظم رهبری در جهت نقش آفرینی در اقتصاد مقاومتی مورد تاکید قرار گرفته و هم در برنامه ششم توسعه بر آن تاکید شده است.

تا آغاز مراسم اربعین، مرز خسروی آماده می شود

فرمانده ناجاگفت: افزایش حجم زائران ،حساسیت کار را برای ناجا دو چندان کرده و دستگاه های ذیربط بایستی همکاری لازم را با ناجا داشته باشند.

فردا برای انتخاب سرپرست شهرداری تهران تصمیم گیری می شود

منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران از برگزاری جلسه برای انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران خبر داد و گفت: طبق قانون برای انتخاب شهردار چند روزی فرصت داریم.

شناسایی بیش از 700 منفذ فعال موش در طرح فوریتی نگهداشت شهر

بیش از 700  منفذ فعال موش  در سطح نواحی پنجگانه منطقه  19 در طرح  نگهداشت شهر  شناسایی و بیش از 150 منفذ مسدود شد.

انعقاد قرارداد احداث پسماندسوز بیمارستانی برای دفع روزانه 100تن پسماند پزشکی

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از انعقاد قرارداد احداث پسماندسوز بیمارستانی برای دفع روزانه 100تن پسماند پزشکی خبر داد و گفت: براساس قانون مدیریت پسماند، تولیدکنندگان خود مسوول پسماندهای ایجاد شده هستند اما شهرداری در تعامل با وزارت بهداشت بخشی از این کار را بر عهده گرفته است.

نصب کارت شناسایی رانندگان بروی تاکسی های منطقه 7

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری منطقه 7 از نصب کارت شناسایی رانندگان بروی تاکسی های سطح این منطقه خبر داد.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل برج میلاد تهران :

آیا طبقه منفی یک برج میلاد واگذار می شود؟

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل برج میلاد تهران درخصوص اظهار نظر عضو شورای شهر تهران درباره واگذاری طبقه منفی یک این برج گفت: جابه‌جایی در حوزه‌ مدیریت شهری بهانه‌ خوبی برای متوقف کردن امور جاری نیست. برج میلاد تهران، طبق روال قبل با همه‌ ظرفیت‌ها و توان موجود به ارائه‌ خدمات مشغول است.

تهران در حال تبدیل شدن به شهری 6 طبقه

یک استاد دانشگاه گفت: کسب درآمد برای شهرداری از معامله با سازندگان به صورت سوداگرانه خیلی آسانتر از این است که از ساختمانها عوارض نوسازی دریافت شود زیرا پولی که به این صورت سخت به دست می‌آید، با دقت نیز هزینه می‌شود. بنابراین شورای شهر و شهردار پیش رو باید ریاضت را در پیش بگیرند و اقدامات هزینه بر و عوام‌فریبانه که در وظایف قانونی شهردار نیست، کنار بگذارند.

واگذاری طبقه منفی برج میلاد

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران :بدون اینکه مدیرعامل برج میلاد اطلاع داشته باشد در حال واگذاری طبقه منفی یک برج به بخش خصوصی هستند.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران: امروز آخرین روز برگزاری شورای چهارم نیست

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: امروز جلسه پایانی شورای چهارم نخواهد بود.

نامگذاری 1500 معبر و میدان طی 4 سال گذشته/فرایند نامگذاری معبری به نام دکتر مصدق

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران گفت: طی 4 سال گذشته 1500 نامگذاری در محلات و معابر، میادین توسط کمیسیون نامگذاری صورت گرفته است و آخرین نامگذاری به تغییر نام اتوبان نیایش به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برمی‌گردد. 

قالیباف : در جامعه اسلامی نباید فقر و تکاثر وجود داشته باشد

شهردار تهران در آئین افتتاح موزه خوشنویسی گفت: در نیمه دوم سال ۸۴ که تازه توفیق خدمت در شهرداری تهران را پیدا کرده بودم، گفتم که ما در شهر تهران یک هدف بیشتر نداریم و آن هم ارتقای کیفیت زندگی در بعد مادی و معنوی است.

افتتاح اولین مهد سرای کودک شهر تهران در منطقه 8

شهردار منطقه8، از افتتاح اولین مهد سرای شهر تهران در محله کرمان واقع در منطقه 8 خبر داد.

دیدار اعضای شورای شهر تهران با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

ظهر امروز اعضای شورای شهر تهران با حضور در کتابخانه ملی ایران با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دیدار و گفت و گو کردند.

بهره برداری از مجتمع فرهنگی برج طغرل؛ بزودی

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مجموعه فرهنگی برج طغرل را پروژه فرامنطقه ای برشمرد و گفت: با توجه به روند پیشرفت عملیات اجرایی، این پروژه ظرف دو ماه آینده قابلیت بهره برداری خواهد داشت.

«سی تیر» خیابانی سنتی و مدرنتیه

خیابان سی‌تیر تهران که روزگاری میزبان گردشگران آثار تاریخی و آیینی بود، این روزها با حضور کافه‌های سیار رنگ و بوی تازه‌ای به خود گرفته است به طوری که هر شب میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری برای بازدید از این کافه‌ها شده است.

تازه‌ترین اطلاعات از وضعیت حجاج ایرانی در شهرهای مدینه و مکه

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت تصریح کرد: با وجود همه جوسازی ها، تاکنون شرایط نسبتاً خوب و مطلوب بوده زائران ایرانی به‌راحتی سرگرم عبادت و زیارت در دو شهر مدینه منوره و مکه مکرمه هستند.

گرامیداشت هفتادسالگی استقلال هندوستان در برج میلاد تهران

برج میلاد تهران، چهارشنبه گذشته ۲۵ مردادماه، با همکاری سفارت هندوستان در ایران، هفتادسالگی استقلال هندوستان را با برگزاری کنسرت ویولن «آر.شریدار»  و گروهش در محوطه غربی این برج جشن گرفت.

انتخاب محسن هاشمی برای ریاست شورای شهر کمترین توقع تهرانی‌هاست

انتخاب وی برای ریاست شورای شهر کمترین توقع تهرانی‌هاست با بیان اینکه مردم تهران توقع داشتند که محسن هاشمی به عنوان شهردار تهران انتخاب شود، گفت: در جلسات خصوصی هم به اعضای شورای پنجم گفتم اما به هر دلیلی دوستان صلاح ندانستند که نام وی به عنوان شهردار از لیست شورا خارج شود.

پیشنهاد دعایی برای نام‌گذاری خیابانی به نام مصدق

مراسم تغییر نام بزرگراه «نیایش» به بزرگراه «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» با حضور مسئولان پایتخت، سیدحسن خمینی، سیدمحمود دعایی، خانواده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و برخی چهره‌های دیگر برگزار شد.

سازمان حج و زیارت:

حجاج ایرانی ازساعت 23 تا 11 صبح به مسجدالحرام بروند

سازمان حج و زیارت اعلام کرد بهترین ساعت رفتن به مسجد الحرام برای حجاج ایرانی ساعت 23 تا 11 صبح است.

۸۷ پرونده تصرف اراضی در شمیرانات در حال بررسی قضایی است

رییس اداره محیط زیست شمیرانات ضمن اشاره به وجود ۸۷ پرونده‌ زمین‌خواری در این شهرستان گفت: تمامی پرونده‌ها توسط دستگاه‌های قضایی در حال بررسی است.

ابراهیم امینی نایب‌رئیس شورای شهر تهران شد

سیدابراهیم امینی نایب رئیس شورای شهر تهران شد.

اولین کلینیک تخصصی دندانپزشکی معلولان و جانبازان در منطقه 7 افتتاح می شود

معاون فنی و عمران منطقه 7 از احداث اولین کلینیک تخصصی دندانپزشکی معلولان و جانبازان در این منطقه تا پایان نیمه دوم سال 96 خبر داد.

گردشگران آمریکایی همچنان مهمان ایرانیان هستند

«سفر گردشگران آمریکایی به ایران متوقف نشده و وزارت خارجه کشورمان روند پیشین خود را در صدور ویزا برای اتباع این کشور تغییر نداده است. تعداد گردشگرانی هم که امسال از ایالات متحده به ایران سفر کرده‌اند کمتر از سال گذشته نبوده است.»

احتمال شناسایی پیکر برخی از شهدای منا در زمان حج تمتع ۹۶

‍ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی از حضور برخی خانواده های شهدای منا در عربستان برای شناسایی پیکرهای عزیزان شان خبر داد.

همه عناوین شهری، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو