کارگاه های آموزشی برای مادران کودکان کار در بوستان رازی برگزار می شود

 کارگاه های آموزشی برای مادران کودکان کار در بوستان رازی برگزار می شود چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 15:42

از سوی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11 ؛ برای مهارت آفرینی و آگاهی بخشی به مادران کودکان بازمانده از تحصیل و کودکان کار کارگاه های آموزشی در بوستان رازی برگزار می شود.

راهکارهایی برای جلب همکاری بچه‌ها در خانه

راهکارهایی برای جلب همکاری بچه‌ها در خانه

شیوه تربیت فرزند، در طول سال‌ها دستخوش تغییراتی شده‌است. والدین نسل ...

شب های شیدایی 16 خرداد ماه آغاز می شود

شب های شیدایی 16 خرداد ماه آغاز می شود

ویژه برنامه شب های شیدایی از 16 خرداد ماه و از ...

اینها کودکی نمی کنند / داستان تلخ کودکانی که بار خانواده را به دوش می‌کشند

اینها کودکی نمی کنند / داستان تلخ کودکانی که بار خانواده را به دوش می‌کشند

جلوی درب مترو منتظر ایستاده بودم. پسر بچه کوچکی جلو آمد ...

سایر عناوین مهم

کودکی ام بین تحقیر و التماس گم شد

پنج سالش هم نشده اما فن بیان قوی دارد و صد حیف که این کلمات شیرین کودکانه برای طلب پول بر زبان جاری می شوند؛ فنی که در آن التماس ، درماندگی و نیاز و گاهی متاسفانه حتی دروغ و ریا نهفته شده تا دل مردم به رحم بیاید.

ایجاد 100 فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد

مدیر کمیته امداد شهرستان دماوند گفت: با توجه به ظرفیت منطقه و استعداد مددجویان شهرستان دماوند حدود 100 فرصت شغلی در زمینه خدمات، دامداری و زنبورداری ایجاد شده است.

رئیس و بنیانگذار جامعه خیّران مدرسه‌سازی کشور:

حالا 1200 «امیر» دارم/35درصد مدارس کشور را خیّران مدرسه‌ساز ساخته‌اند

در چرخه آموزش کشور هستند افرادی که ایثارشان کمتر از معلمان نیست و با انجام کار خیر و نیک‌ خود بستری فراهم می‌کنند تا فرهنگ آموزش در کشور فراگیر شود.

فعالیت 400 کلینیک مددکاری در کشور

معاون توانمند سازی زنان و خانواده سازمان بهزیستی گفت : اکنون 400 کلینیک مددکاری در سراسر کشور فعال هستند.

استان های دارای بیشترین آمار طلاق

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از راه اندازی سامانه الکترونیکی کاهش طلاق در 10 استان کشور تا پایان خرداد ماه خبر داد.

سریال‌های ماهواره‌ای چهره خانواده را لکه‌دار می‌کند

یک روانشناس عنوان کرد: اگر رسانه‌های ایرانی به توانمندی هنری خود تکیه کرده و با اتکاء به هنر اصیل ایرانی برنامه تهیه کنند، مخاطبی برای رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای باقی نخواهد ماند.

دلایل اصلی ریزش ابرو

ابرو در زیبایی افراد نقش بسزایی دارد. ریزش ابروها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای درمان ریزش ابرو باید علت اصلی آن را تشخیص داد و در جهت رفع آن بر آمد.

ثبت درخواست فرهنگیان متقاضی نقل‌ وانتقال

سامانه نقل و انتقال فرهنگیان از امروز (اول خرداد ۹۶) فعال می‌شود.

برنامه‌های کمیته امداد برای ماه مبارک رمضان تشریح شد

مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با تشریح برنامه های این نهاد در ماه مبارک رمضان گفت: سال گذشته در ماه رمضان ۱۰۰ هزار حامی جذب کردیم.

بررسی دلایل تمایل افراد به شهرت در فضای مجازی

اسامی از قبیل «امید لاکچری»، «وحید خزایی و...، نمونه افرادی هستند که دنبال کنندگان بسیاری در فضای مجازی دارند.

حمایت ۲ هزار یتیم و بی‌سرپرست از سوی حامیان خارج کشور

مدیرکل هماهنگی شبکه‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: تعداد ۲ هزار کودک یتیم و بدسرپرست وجود دارد که حامیان آنان در خارج از کشور هستند.

۴ اعتیاد که ۹۰ درصد ما با آن‌ها درگیر هستیم

انسان‌ها در عصر حاضر به انجام برخی کار‌ها چنان عادت کرده اند که می‌توان گفت، گرفتار اعتیاد شدید به آن شده اند، این اندازه وابستگی به انجام برخی کار‌ها می‌تواند بر زندگی فرد اثر منفی گذاشته باعث نابودی زندگی او شود.

پایان دادن به زندگی مشترک هم قواعد خود را دارد

«جدایی»، همیشه واژه تلخی بوده است، کسی از دل این چند حرفی که کنار هم نشسته‌اند و یکی از تلخ‌ترین تجربه‌های انسانی را نشان می‌دهند، خبر ندارد، شاید آن‌ها برای رهایی از این سنگینی و بار دشوار آرزو داشته‌باشند از هم «جدا» شوند و دیگر «جدایی» را نمایندگی نکنند!

فقر عامل اصلی ازدواج کودکان

ازصبح منتظر بودم نرگس بیاید؛ دخترک هشت ساله‌ای که در یکی از خانه‌های علم جمعیت امام علی(ع) درس می‌خواند. آن روز نرگس نیامد، فردایش هم نیامد. به خانه‌شان رفتم؛ مادرش گفت‌: پریشب به خانه شوهر رفته و دیگر به خانه علم نمی‌آید!

نقش اطلاع‌رسانی شبکه‌های اجتماعی/ کمک فضای مجازی به انتخاب هوشمندانه

در چند انتخابات اخیر با پدیده‌ای تحت عنوان استفاده از شبکه‌های مجازی برای تبلیغات انتخاباتی مواجه بوده‌ایم. میلیون‌ها پیام انتخاباتی، متن و فیلم سخنرانی‌های انتخاباتی نامزدها، برنامه‌ سخنرانی‌ها و ستادهای نامزدهای انتخاباتی و... روزانه در این شبکه‌ها دست به دست شدند.

بهزیستی برای کاهش طلاق، مشاوره رایگان می دهد/ کمک به خانواده‌های در معرض آسیب برای جلوگیری از جدایی

اقداماتی برای کاهش آمار جدایی زوجین در دستور کار قرار گرفته که یکی از این اقدامات، مشاوره‌های سازمان بهزیستی برای  جلوگیری از ثبت طلاق‌ها است.

انتخابات؟ چی هست؟/یک شب در میان کارتن‌خواب‌های تهران در پی ‌پاسخ به یک سؤال درباره رأی‌گیری

ماشین که در ایستگاه توقف می‌کند چند نفر دوره‌اش می‌کنند. «غذا میدین؟» «همونایی هستین که ماکارونی می‌دادین؟» «آن‌قدر زود غذا تموم شد؟‌ای بابا بازم که دیر رسیدیم». ساعت یک بامداد؛ اینجا پایانه اتوبوس‌رانی «خاوران» است. کارتن‌خواب‌ها در گوشه‌ای از پایانه جمع شده‌اند تا جای خانه نداشته‌شان باشد.

نمایشگاه آثار سیاه قلم تمثال شهدا در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود

به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد و سالروز آزاد سازی خرمشهر نمایشگاه آثار سیاه قلم اکبر حسینخانی در گالری فکه  موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از اول تا هفتم خرداد ماه از ساعت 10 صبح  الی 17  در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.

شهریه مهدهای‌کودک کمتر از 15 درصد افزایش می‌یابد/اعلام نرخ نهایی تا پایان خرداد

مدیرکل دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: شهریه مهدهای کودک تحت پوشش سازمان بهزیستی به طور میانگین کمتر از 15 درصد افزایش خواهد یافت.

فرزندان تان را با فرهنگ نوعدوستی و کمک به نیازمندان آشنا کنید

شاید 25 سال پیش که 35 نفردورهم جمع شدند وکنارهم قرآن خواندند و پای مداحی های "قهرمان خداوردی لو" نشستند باورشان نمی شد که روزی این گروه تبدیل به 400 نفر شود و کارهای خیر انجام دهند اما تفاوت این گروه با دیگر خیریه ها وانجمن هایی که کارهای نیکوکاری انجام می دهند این است که تمام این 25 سال را به صورت گمنام کار کرده اند و این اولین گزارشی است که ازآنها گرفته می شود و مسئولانش حتی راضی نمی شوند که نامشان را بنویسیم وبه اسم مستعار قناعت می کنند.

مولاوردی :

برای رقم‌ زدن سرنوشت خود راهی جز صندوق رای برای تحقق مطالبات نیست؛ مردم مشارکت کنند

معاون رییس‌جمهور حضور پرشور مردم از ساعات اولیه صبح را موید رقم خوردن انتخاباتی حداکثری توصیف کرد.

شرکت در انتخابات منوط به داشتن شناسنامه عکس‌دار و شماره‌ ملی

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور با بیان اینکه برای شرکت در انتخابات داشتن شناسنامه و شماره‌ ملی کافی است، اعلام کرد که ضرورتی به همراه داشتن کارت ملی برای شرکت در انتخابات اردیبهشت ماه نیست .

اعتیاد به اینترنت به سلامت روانی و سلامت جسمانی کاربران آسیب می زند/اعتیاد فقط معتاد بودن به مواد مخدر نیست

یک روان شناسی بالینی معتقد است :از قرن بیستم پیشرفت در فناوری اطلاعات به اشکال مختلفی چون، تلفن همراه، لپ تاپ، اینترنت، برنامه ها، نرم افزارها و بازی های اینترنتی خود را نشان داده است. این نرم افزارها بر روی همه ابعاد زندگی افراد تاثیر زیادی گذاشته اند. از مهم ترین این ابعاد که تاثیر زیادی از این نرم افزارها گرفته است، نحوه برقراری ارتباط افراد با همدیگر است.

حقوق اردیبهشت‌ماه بازنشستگان کشوری واریز شد

حقوق اردیبهشت ماه تمامی بازنشستگان کشوری به حساب‌شان واریز شد.

زنان برای ارتقای جایگاه خود در انتخابات شرکت کنند/ همه بیایید

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اگر زنان خواهان استیفای حقوق شرعی و قانونی خود و به نتیجه رسیدن تلاش‌های انجام شده برای ارتقای جایگاهشان هستند باید در انتخابات شرکت کنند چرا که این اهداف به طور قطع با مشارکت اندک محقق نمی‌شود.

29 اردیبهشت، روز مسئولیت عالی ایرانیان

مدیرکل دفتر امور آسیبهای اجتماعی وزارت رفاه گفت: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ یک روز تاریخی است. ما می‌توانیم بی‌تفاوت باشیم و در خانه بنشینیم و یا با حساسیت و مسئولیت پذیری خود و اطرافیانمان را به پای صندوق‌های رای ببریم. اگر همه ما وظایف خود را بدرستی انجام دهیم آنگاه حرکت به سمت ایرانی آباد، پیشرفته، با آرامش و امن سرعت بیشتری خواهد گرفت.

همه عناوین خانواده، رفاه و آسیب های اجتماعی


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو

نظرسنجی

مهمترین خواسته مردم از دولت دوازدهم چیست؟