تکلیف مهریه زن پس از مرگ چگونه است؟

تکلیف مهریه زن پس از مرگ  چگونه است؟ پنج‌شنبه 2 شهریور 1396 - 00:30

همین که عقد نکاح واقع شد زن مالک مهر می شود و این اجازه را خواهد داشت تا مهریه خود را از همسرش مطالبه کند و یا آنکه هر تصرفی که بخواهد در آن انجام دهد.

تصویب سیاست دو فرزندی در چین

تصویب سیاست دو فرزندی در چین

با لغو سیاست تک فرزندی در چین که نزدیک به چهار ...

پیوند آسمانی بهترین بندگان خدا

پیوند آسمانی بهترین بندگان خدا

اولین روز ماه ذی‌الحجه سالروز ازدواج زیباترین پیوند آسمانی در جهان ...

سایر عناوین مهم

مدرس کارآفرینی: اشتغال و تولید اولویت دولت دوازدهم

مشاور عالی کسب و کار و مدرس کارآفرینی گفت کارآفرینی اجتماعی یعنی استفاده از روش ها، مدل ها، تکنیک ها، تاکتیک ها و فنون خلاقانه، نوآورانه برای ایجاد کسب و کارهایی که نه با رویکرد خلق ثروت، انتفاع و سودآوری بلکه با نگاه حل معضلات اجتماعی راه اندازی می شوند و منافع این نوع کسب و کارها به همان افراد جامعه هدف، بر می گردد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی: مسابقه نور در توسعه علمی دانش‌آموزان موثر است

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ، قطعا در توسعه علمی کشور و آشنایی دانش‌آموزان با جایزه مصطفی(ص) مفید و موثر خواهد بود.

کودکان بدون هویت ایرانی

از دوسال گذشته و همزمان با دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه "همه کودکان افغانستانی، چه آنها که دارای شرایط قانونی حضور در ایران هستند و چه آنها که مدارک قانونی حضور در ایران را ندارد باید در مدارس دولتی ثبت‌نام شوند" تسهیل در روند ثبت نام اتباع در دستور کار قرار گرفت و امروز طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش و فعالان اجتماعی این جریان قوت گرفته است.

قاتل آتنا منکر تمام اعترافاتش شد

قاتل آتنا اصلانی در تازه‌ترین سخنانش، تمام اعترافات قبلی‌اش را منکر شد.

احیای خانه اتحادیه احیای زندگی در قلب تاریخی تهران

شهردار تهران تاکید کرد: ما با هدف بسیار روشن تحت عنوان ارتقای کیفیت زندگی در بعد مادی و معنوی کار را شروع کردیم و بعد بر اساس این هدف با رویکرد فرهنگی و اجتماعی حرکت کردیم،

اجرای طرح «پیوند آسمانی» در سراسر کشور؛ پنجشنبه

مدیر موسسات خیریه و امور اجتماعی سازمان اوقاف درباره اجرای طرح «پیوند آسمانی» در سراسر کشور گفت: این طرح مانند سنوات گذشته روز پنجشنبه همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی‌ (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) با هدف کمک به تهیه جهیزیه و هزینه ازدواج زوجهای جوان از محل موقوفات منطبق در سراسر کشور اجرا می‌شود و کمک هزینه ازدواج به 500 زوج جوان اهدا خواهد شد.

ایسکانیوز بررسی می کند:

تاثیر ترافیک در زندگی عادی و رفتار مردم/ مردم به تامین ایمنی خودروی خود اهمیت نمی دهند

با تغییر سبک زندگی و پیچیدگی‌ مسائل اجتماعی مردم با مشکلات و مولفه‌های بسیار مواجه شده‌اند ترافیک در شهرهای بزرگ و کلان شهرها مساله‌ای است که زندگی خصوصی و اجتماعی شهروندان را تحت تاثیر قرار داده است و در این میان نقش تاثیرگذاری و تاثیرپذیری رفتار انسانی، نقش مهمی را ایفا می‌کند.

38 مدرسه فعال تهران تا پایان مرداد بازسازی شدند

قائم مقام شهرداری منطقه 11تهران  گفت: با پیگیری های اداره آموزش و مشارکت شهروندی 38 مدرسه  فعال در بخش مرکزی پایتخت تا پایان مرداد ماه بازسازی شدند.

اخذ آبونمان از مشترکین شرکت ملی گاز ممنوع

با رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، اخذ آبونمان از مشترکین شرکت ملی گاز خلاف قانون تشخیص داده شد.

ساماندهی دستفروشان و شبه متکدیان

مدیرعامل شرکت شهربان شهرداری تهران، با تشریح جزئیات مرحله سوم طرح ساماندهی دستفروشان گفت: در این مرحله دستفروشان ساکن تهران مد نظر قرار گرفتند تا از مهاجرت به تهران برای دستفروشی جلوگیری شود.

نظر ابتکار در مورد حضور زنان در ورزشگاه ها

ابتکار گفت :دیدگاه زنان اثربخشی بالایی داردو تلاش شده است که این رویکرد تبدیل به بخشنامه‌ای در شورای عالی اداری شود و این مساله در دولت رصد خواهد شد.

به فقرا پرداخت نقدی بدهیم یا ندهیم؟یک میلیارد نفر در دنیا دچار فقر مطلق هستند

بر اساس آمار بانک جهانی هم اکنون در جهان بیش از یک میلیارد نفر با درآمد روزانه یک دلار دچار فقر مطلق هستند. این در حالیست که در « فقر نسبی» هر فردی می تواند نسبت به فرد دیگر فقیر محسوب شودوحمایت از افراد نیازمند باید به گونه‌ای باشد که در صورت فقر سرپرست خانوار، چرخه فقر به فرزندان ارث نرسد.

پیامد های حذف کلمه طلاق از شناسنامه

رییس سابق انجمن جامعه‌شناسی ایران با اشاره به اهمیت خانواده و ضرورت حفظ انسجام این نهاد اجتماعی گفت: اقداماتی که در حال انجام گیری در رابطه با طلاق هستند موجب فروریختن قبح اجتماعی آن پدیده شده اند و نباید بیش از این اقداماتی با پیامدهای منفی در این خصوص انجام شود. من معتقد نیستم که گفته شود طلاق پدیده خوب و یا بدی است بلکه فکر می کنم جامعه به مسیر خودش ادامه می دهد.

واگذاری مدیریت مراکز نگهداری و درمان اعتیاد و کاهش آسیب به بهزیستی

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: تفاهم نامه واگذاری مراکز ماده ۱۶ به سازمان بهزیستی امضا شده و با افزایش ۳۰ الی ۴۰ درصدی بودجه این مراکز به سازمان بهزیستی واگذار خواهد شد.

وزیر کشور : ایران نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار برای بازسازی افغانستان اختصاص داده است

وزیر کشور گفت: ۹۷درصد پناهندگان افغانستانی در شهرهای ایران زندگی می کنند. به اعتراف سازمان های بین المللی، اتباع افغانستان که در ایران زندگی می کنند بهترین شرایط را در مقایسه با اتباع خارجی مقیم سایر کشورها دارند.

ضرورت تصویب لایحه حمایت از کودکان ونوجوانان

مدیرعامل جمعیت امام علی (ع) گفت: در حال حاضر در حاشیه شهرها حداقل روزانه یک یا دو مورد کودک آزاری مشاهده می‌کنیم که اکثر آنها در درون خانواده اتفاق می‌افتد و بیشتر آنها نیز متاثر از اعتیاد به ویژه مصرف مواد صنعتی هستند.

اسکان یک میلیون و ۸۰۰ هزار زائر در صحن حضرت زهرا(س)/ارائه خدمات 40 روزه به موکب‌داران/عکس

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف گفت : در طول یک ماه بیش از یک میلیون و 800 هزار زائر که حداقل شبی 100 هزار نفر در صحن حضرت زهرا(س) سکونت پیدا می‌کردند را پذیرایی کردیم.

درخواست اعتبار ۱۶ میلیارد تومانی برای خرید ۱۴۰ خودرو

رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: بسیاری از مراکز اورژانس اجتماعی که در سراسر کشور به بهره برداری می‌رسند فاقد خودرو بوده و مکاتبات لازم برای تهیه خودرو برای آن‌ها صورت گرفته است.

ثبت نام های بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی و استرس هایی که نداریم

آزمون ورود به دانشگاه در کشور ما علاوه بر وارد کردن استرس به شرکت کنندگان و خانواده هایشان، فرصت هایی را برای برخی از شیادان به نام یک فرد علمی و متخصص بوجود آورده است که اگر این معضل به صورت تخصصی مورد رسیدگی مسئولان قرار نگیرد سلامت روحی و روانی جامعه را مورد هدف قرار می دهد اما یکی از گزینه های هایی که دانشگاه آزاد اسلامی پیش روی علاقمندان ورود به دانشگاه گذاشته ثبت نام بدون آزمون است و شرکت کنندگان و خانواده هایشان بدون اینکه نگران شیادانی که به نام مشاوره جیب های خانواده را خالی می کنند باشند بدون شرکت در آزمون در رشته های متنوع دانشگاه ثبت نام کرده و ادامه تحصیل می دهند.

خوشبینی نوعی سرمایه عاطفی است/انسان های مثبت اندیش چگونه زندگی می کنند؟

یک روانشناس معتقد است: همنشینی با افراد خوش بین باعث افزایش توانایی و کاهش تجربیات شکست در زندگی می شود.

فاصله سنی ایده آل برای ازدواج چند سال است؟

ایجاد شناخت و ارتقای آگاهی های جوانان و خانواده ها،پایدار سازی خانواده را بر مبنای یک عشق سالم مبتنی بر علاقه،تعهد و صمیمیت فراهم می سازند.

حمایت از کودکان سرطانی با برپایی بازارچه خیریه

موسسه خیریه مردم نهاد به نام موسسه خیریه سمر، چهاردهمین بازارچه خیریه خود را برای حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در خیابان دولت تهران بر پا می کند.

کدام ازدواج‌ها آسیب‌پذیرتر هستند؟

نگاهی به آمارهای طلاق و بررسی علل و عوامل این پدیده در جامعه کنونی ما نشان می‌دهد ازدواج‌هایی که در آن دختر و پسر پیوند مستحکمی با خانواده طرفین پیدا نکردند، بیشتر در معرض آسیب و طلاق قرار گرفتند. یک کارشناس ارشد روانشناسی گفت: اگر جوانان آمادگی مواجهه با تعارضات را نداشته باشند، زندگی مشترک موفقی را تجربه نمی‌کنند و در معرض آسیب‌های بعدی و طلاق قرار می‌گیرند.‌

10 درصد زنان معتاد در پاتوق‌ها «زایمان» می‌کنند

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان آنکه حدود 7 تا 10 درصد زنان معتاد در خارج از نظام سلامت (مراکز بهداشتی و درمانی) و عمدتا در پاتوق‌ها زایمان می کنند؛ از اجرای طرح «مراقبت‌های دوران بارداری ویژه زنان معتاد» در دولت دوازدهم توسط سازمان بهزیستی کشور خبر داد.

۷۰ درصد مشکلات هویتی کودکان با تعیین تکلیف طرح اصلاح قانون تابعیت رفع می شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: با تعیین تکلیف طرح اصلاح قانون تابعیت، ۷۰ درصد مشکلات هویتی فرزندان ناشی از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی رفع می شود.

همه عناوین خانواده، رفاه و آسیب های اجتماعی


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو