مدارس در معرض خطر مواد مخدر در خوزستان شناسایی شدند

مدارس در معرض خطر مواد مخدر در خوزستان شناسایی شدند یکشنبه 19 آذر 1396 - 14:41

مدیرکل اداره آموزش و پرورش خوزستان از شناسایی مدارس استان که در مناطق پرخطر و در معرض مواد مخدر قرار دارند، خبر داد.

پیشنهاد بودجه ۳۵ هزار میلیاردی برای آموزش و پرورش

پیشنهاد بودجه ۳۵ هزار میلیاردی برای آموزش و پرورش

بودجه وزارت آموزش و پرورش در لایحه پیشنهادی بودجه ۱۳۹۷ معادل ...

 انتخاب بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل بی تدبیری ترامپ بود

انتخاب بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل بی تدبیری ترامپ بود

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در پیامی گفت: ترامپ با ...

ویژگی‌های مدرسه پژوهنده/ ضرورت تکیه پژوهش بر شانه تربیت

ویژگی‌های مدرسه پژوهنده/ ضرورت تکیه پژوهش بر شانه تربیت

معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ویژگی‌ های یک مدرسه ...

سایر عناوین مهم

سند تحول بنیادین/ مدرسه مهم‌ترین نقش هویت‌سازی را دارد

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان گفت: آموزش و پرورش برای رسیدن به اهداف تعیین‌شده خود باید بدون نگرش‌های تنگ جناحی و در فضای متعادل هدایت شود و ذیل جریان‌های سیاسی، خود را تعریف نکند.

نقش والدین در کنترل مشق شب کودکان/دانش‌آموزان هر روز حدود 5 ساعت در مدرسه هستند

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: معلم باید به تکالیف تمام دانش‌آموزان رسیدگی کند و بتواند زمانی برای رسیدگی فرد به فرد اختصاص بدهد اما تراکم بالای کلاس‌های درس مانع انجام این فعالیت‌هاست.

کتا ب های درسی خالی از اشکال نیست /برخی معلمان مبّلغ کتب کمک آموزشی هستند

کتب کمک آموزشی امروز پای ثابت کلاس‌های درس و همراه همیشگی کوله دانش‌آموزان شده است و کمتر دانش‌آموزی را می‌توان دید که چند جلد کتاب کمک آموزشی در دست نداشته باشد.

مشق شب باعث دلزدگی و دلسردی دانش آموزان از مدرسه

انجام مشق شب با وجود اینکه از نظر بسیاری از کارشناسان آموزشی مورد تأکید قرار گرفته است اما بی‌قاعده بودن آن زمینه دلزدگی و دلسردی دانش‌آموزان را فراهم می‌کند.

اگر فراگیری زبان کابوس شبانه شما شده است این گزارش را بخوانید؛

بهترین روش برای یادگیری زبان خارجی کدام است؟/از منطقه امن خود خارج شوید لطفا!

آموزش زبان انگلیسی همیشه یکی از بزرگ ترین دغدغه های افراد بوده است به طوری که بسیاری از خانواده ها فرزندان خود را پیش از اینکه به مدرسه بروند ، در کلاس های زبان ثبت نام می کنند تا مبادا در آینده با مشکل مواجه شوند.

افزایش بیماران مجهول‌الهویه در مراکز بهزیستی/نگهداری از۵۳۰۰ بیمار

رئیس گروه مراکز مراقبتی و توانبخشی بیماران روانی بهزیستی از نگهداری ۵۳۰۰ بیمار مجهول‌ الهویه در بخش روان مراکز بهزیستی خبر داد و گفت: تعداد این بیماران رو به افزایش است.

تشکیل کمیته «شیرمدارس»

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش از تشکیل کمیته شیر خبر داد و گفت: با جدیت تمام پیگیر مسئله شیر مدارس هستیم تا در اسرع وقت این مهم عملیاتی شود، ‌چرا که تجربه نشان می‌دهد توزیع شیر به ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته اثرات بسیار مثبتی را در پی داشته است.

بیش از 10هزار معلول در سرای محله ها فعال هستند

معاون اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به فعال سازی 2 مرکز توانبخشی در مناطق 3 و 12 شهرداری گفت: تلاش می کنیم تا سال 97 قدم های بهتری درباره توانمندسازی معلولان برداریم.

خیریه مجازی/خیریه «باران اهالی رسانه» فعالیت خود را آغاز کرد

جمعی از اهالی رسانه باهدف افزایش مشارکت عمومی در ارائه خدمات عام‌المنفعه و نهادینه‌سازی فرهنگ دینی – انسانی خیریه و اشاعه این فرهنگ، موسسه باران رسانگاران راه‌اندازی کردند.

بازدید وزیر از پروژه توسعه صحن حرم امام علی (ع) در نجف

وزیر آموزش و پرورش در بازدید از پروژه توسعه صحن حرم امام علی (ع) در نجف، آن را الگویی برای طرح‌های داخل کشور دانست. این صحن توسط هنرمندان و پیمانکاران ایرانی در حال ساخت است.

اقدام ابلهانه ترامپ،مصداق بارز حماقت سیاسی سردمداران استکبار و صهیونیسم است

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در محکومیت به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی بیانیه‌ای صادر کرد.

فراخوان آموزش و پرورش برای تولید برنامه‌های آموزشی

وزارت آموزش و پرورش، تولیدکنندگان برنامه‌های آموزشی را به همکاری دعوت می‌کند.

حدود 57 درصد کلاس‌های درس کشور به سیستم گرمایشی مرکزی مجهز هستند

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه حدود 57 درصد کلاس‌های درس در کشور به سیستم گرمایشی مرکزی مجهز هستند، گفت: 83 هزار کلاس درس نیازمند مجهز شدن به سیستم گرمایشی حرارت مرکزی و موتورخانه هستند.

نظام آموزشی باید بازسازی شود/اجرای طرح‌ مهارت آموزی در دوران سربازی

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در دوران تحصیل به دانش‌آموزان گفت: نظام آموزشی ما نتوانسته است در مقاطع مختلف، مهارت‌های لازم را در اختیار افراد قرار دهد.

137 هزار دانش‌آموز در آموزش و پرورش استثنایی تحصیل می‌کنند

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه 137 هزار دانش‌آموز در سازمان آموزش و پرورش استثنایی تحصیل می‌کنند، گفت: متاسفانه در حوزه معلولان در کشور از یکدستی و توازن خوبی برخوردار نیستیم این در حالی است که باید در این حوزه مانند یک پازل عمل کنیم.

کارفرما مکلف است تا 3 روز ،حوادث کارگری را به شعبه تأمین اجتماعی اطلاع دهد

براساس ماده ٦٥ قانون تأمین‌اجتماعی، درصورت وقوع حادثه ناشی از کار، کارفرما مکلف است اقدامات لازم اولیه را برای جلوگیری از تشدید وضعیت‌ حادثه دیده انجام دهد و مراتب را ظرف ٣ روز اداری از تاریخ وقوع حادثه به صورت کتبی به شعبه سازمان تأمین‌اجتماعی اطلاع دهد.

کسب مجوز برای بوفه مدارس اجباری است

قائم مقام سازمان دانش‌آموزی گفت: باید 50 هزار بوفه مدرسه از سازمان دانش‌آموزی مجوز می‌گرفتند اما تاکنون تنها برای 18 هزار بوفه مدرسه مجوز صادر شده است و بقیه مدارس برای کسب مجوز اقدامی نکرده‌اند.

ادامه اجرای طرح ساماندهی متکدیان و معتادان متجاهر/انتقال "مجتمع فوریت‌های اجتماعی" به محل جدید

فرماندار تهران از انتقال مجتمع فوریت‌های اجتماعی به محل جدیدی در منطقه 9 خبر داد و گفت: خوشبختانه در مرحله اول یعنی غربالگری در حوزه جمع‌آوری متکدیان و معتادان متجاهر در سطح شهرستان تهران به خوبی عمل شد و با اختیاراتی که به نمایندگان دستگاه‌های ذیربط در مجتمع فوریت‌های اجتماعی داده شد توانستیم در همین مجتمع تصمیم گیری‌های لازم را انجام دهیم.

آموزش مهارت به سربازان در دانشگاه فنی و حرفه‌ای

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: این دانشگاه می‌تواند مهارت‌های لازم را به سربازان آموزش داده و از سربازان امریه نیز به عنوان تکنیسین استفاده کند.

طرح آموزش مهارت برای 100 هزار سرباز اجرا می‌شود

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در حال طراحی سامانه «سرباز ماهر» با هدف مهارت آموزی افراد قبل از فرا رسیدن دوران سربازی هستیم، گفت: طرح آموزش مهارت برای 100 هزار سرباز اجرا می‌شود.

مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز ویژه دانش آموزان

مدیرکل قرآن، عترت و نماز گفت: مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز دانش آموزان در تیر و مرداد سال آینده در تهران و مشهد برگزار می شود.

جامعه هنوز توانائی های کوتاه قامتان را باورنکرده/ آدم بزرگ های کوچک

ازبرخی اهالی رسانه بسیار گله مند هستند چون احساس می کنند به هنرمندان معلول به ویژه قشر کوچولو ها در نوشته هایشان یا گزارش هایی که تهیه می کنند بسیار ترحم می کنند و به نوعی از مردم عاجزانه تقاضا می کنند که بیایند و از آثار معلولان دریک نمایشگاه یا جشنواره دیدن کنند در حالیکه معلولان و کوتاه قامتان می دانند توانمندند اما جامعه هنوز توانائی های آنان را باورنکرده ونپذیرفته اند.

توقع بیش از حد از کودکان، استعداد و شخصیت آن‌ها را تخریب می‌کند

اصرار بر شاگرد ممتاز بودن ، بهترین‌بودن در رشته‌های فرهنگی یا هنری و...، ازجمله خواسته‌های والدین است که برای رسیدن به آن از فرزندشان انتظاری فراتر از حد توان و استعدادش دارند. رفتاری که آسیب‌های روحی و روانی فراوانی برای فرزند دارد.

راه موفقیت لزوما از مدارس سمپاد نمی‌گذرد/آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان تجمیع یا حذف می‌شوند؟

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر تعدد آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان گفت: لزوما حذف آزمون و یا تجمیع چند آزمون با یکدیگر طرح کارآیی نیست و نیاز به مطالعه همه جانبه دارد.

بیمه درمان معتادان نداریم/ شرکت های خصوصی پیش قدم شوند

مدیرعامل جمعیت خیریه تولد دوباره بر این اعتقاد است که ما در کشور اصلا بیمه درمان معتادان نداریم، آنچه به عنوان بیمه درمان معتادان از آن یاد می‌شود در واقع نوعی کمک هزینه درمانی است. 

واگذاری کودکان چندقلوی بی‌سرپرست به خانواده‌های متقاضی / افزایش آمار سرپرستی دختران مجرد در تهران

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران از واگذاری کودکان چند قلوی بی سرپرست به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی خبر داد.

همه عناوین خانواده، رفاه و آسیب های اجتماعی


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو