مونس های خریدنی /وقتی حیوانات فرزند خوانده خانواده ها می شوند/کمبودهای عاطفی موجب همزیستی افراد با حیوانات

مونس های خریدنی /وقتی حیوانات  فرزند خوانده خانواده ها می شوند/کمبودهای عاطفی موجب همزیستی افراد با حیوانات جمعه 8 اردیبهشت 1396 - 09:01

روان شناس و آسیب شناس اجتماعی گفت:کمبود های عاطفی، غرب زدگی و تهاجم فرهنگی ، موجب همزیستی افراد با حیوانات شده است و نقش فرزند خواندگی را به حیوانات نسبت داده است.

سایر عناوین مهم

سونامی بیکاران به دولت ما ارث رسید

روز دوشنبه علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در صحن غیرعلنی مجلس حاضر شد تا به نگرانی‌های نمایندگان در رابطه با بیکاری و معضلات مربوط به آن پاسخ دهد. این معضل در روزهای گذشته بیشتر مستمسک دعوای کاندیداها برای جلب آرای عمومی شده و از یک مساله اقتصادی- اجتماعی به یک موضوع کاملا سیاسی تبدیل شده است. وعده‌هایی از جنس ایجاد بیش از یک میلیون شغل در سال، وعده‌هایی کوچک نیستند، به شرط آنکه عملی هم باشند.

شهیندخت مولاوردی:

بیش از 200 زن در سراسر ایران به دلیل جرایم غیرعمد در زندان هستند

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری گفت: در حال حاضر بیش از 200 زن در سراسر ایران به دلیل جرایمی در زندان هستند که عمدی نبوده و 90 درصد از آنها هیچ سابقه کیفری قبلی نداشته‌اند.

دلجویی رییس سازمان مدیریت بحران کشور از خانواده تنها مفقودی سیل آذربایجان غربی

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران به همراه مدیرکل مدیریت بحران و مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی ضمن بازدید از مناطق سیل زده، از خانواده تنها مفقودی سیل این استان دلجویی کردند.

در خانواده چگونه، عاقلانه و عاشقانه رفتار کنیم؟

عاطفه مادری که اساس شکل دهی شخصیت کودک را تشکیل می‌دهد از دریافت محبت زن از مرد نشات می‌گیرد. به بیان دیگر، اگر زنی از مهر شوهرش برخوردار نباشد، نمی‌تواند فرزندان خود را از مهرمادری سیراب کند. پدری که دوست دارد فرزندانش از سلامت روان برخوردار باشند باید به محبت کردن به همسر خود اهتمام ورزد.

آیا عملکرد دولت یازدهم در حوزه زنان موفق بود؟

زمان زیادی تا روز رای گیری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نمانده .چند ماه دیگر پرونده دولت یازدهم بسته می شود؛ پرونده ای که دولت می گوید زنان و مطالباتشان همواره در برنامه های محوری آن مد نظر بوده اند. «حسن روحانی» پیش از تشکیل دولت و در جریان وعده های خود در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری نیز نگاه ویژه به جایگاه زنان و استفاده از توانمندی های آنان در زمینه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشت، وعده هایی که در به دست آوردن رای نیمه جامعه موثر بود.

زن بدسرپرست تنهاتر است

مهناز افشار سخنگو و هانیه توسلی و منصور ضابطیان و دیگر حامیان پویش «حمایت از کودکان بدسرپرست» از این پویش و چشم‌انداز آن می‌گویند.

تنفس در هوای مرگ/ ترس من از مردگان نیست/ زندگی در میان گورها

گورستان قدیمی ارامنه در شرق تهران سالهاست که متروکه مانده و کسی در آنجا دفن نمی‌شود اما سرایدار پیر این گورستان همچنان در میان قبرها و کنار مردگان زندگی مشقت‌باری را سپری می‌کند.

اختصاصی ایسکانیوز:

نقش مادران را در خانواده ها پررنگ کنیم/ برای داشتن جامعه سالم باید خانواده ای سالم داشت

اگر خانواده را سه ضلع یک مثلث بدانیم بدون شک مادر خانواده ضلع اصلی است و نقش مهمی در ایجاد همبستگی بین اعضا و ساماندهی خانه دارد شاید این واقعیت را اعضای خانواده در زمان حضور مادر کمتر حس کنند اما زمانی که برای همیشه یا برای مدتی مادر در خانه حضور نداشته باشد متوجه خلاء بزرگی می شوند که هیچ عاملی نمی تواند آنرا پرکند. بر هیم اساس است که کارشناسان مسائل اجتماعی نقش مادر را به عنوان رکن اصلی خانواده عنوان می کنند.

اختصاصی ایسکانیوز:

دکتر امیر محمود حریرچی: ایران کشور شادی نیست اما می توان نشاط اجتماعی را به وجود آورد

یک جامعه شناس در رابطه با تاثیر نشاط بر جامعه و نقش شهروندان گفت: در یک کلام جامعه ما، جامعه شادی نیست . شادی یک احساس درونی است و قابل اندازه گیری نیست و دلایل خاص خودش دارد اما شادی ها می تواند مطابق ارزش های جامعه باشد و همه گیر شود .

استفاده بیش از حد والدین از موبایل به خانواده لطمه می‌زند

مشغولیت بیش از حد پدر و مادرها با تلفن‌های همراهشان مختل‌کننده زندگی خانوادگی است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

سازمان تامین اجتماعی در سال جاری ٥٢ هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت می کند

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه سال گذشته این سازمان ٤٢ هزار میلیارد تومان در بخش مستمری ها هزینه کرد، گفت: سازمان تامین اجتماعی در سال جاری ٥٢ هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت می کند.

غیرحضوری شدن اعلام حادثه حین کار در دستورکار تامین اجتماعی

مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی از برنامه این سازمان برای غیرحضوری کردن فرآیندهای اعلام حادثه حین کار خبر داد.

آموزش «قواعد بازنشستگی» به کارکنان دستگاه‌های دولتی

رییس اداره آموزش و توسعه صندوق بازنشستگی کشوری از اجرای سطح پیشرفته دوره‌های آموزشی کشوری قواعد و قوانین بازنشستگی برای کارکنان مشمول قانون بازنشستگی دستگاه‌های دولتی در سال جاری خبر داد.

ضریب بیکاری زنان دو برابر مردان است/عملکرد دولت در حوزه زنان از زبان یک فعال

یک فعال حوزه زنان گفت:عملکرد دولت یازدهم در حوزه زنان مثبت ارزیابی می‌شود هرچند که نقدهای بسیاری به آن وارد است. امیدواریم دولت در دور دوم اصلاحاتی را در این حوزه انجام دهد که البته این امر مستلزم عزم جدی است.

روح هم سرما می خورد !/ افسردگی سوغات صنعتی شدن است

احساس ناراحتی، اضطراب، ناامیدی، درماندگی، بی‌ارزشی وبی‌قراری از جمله مواردی است که امروزه شاید برخی از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند و دم هم نمی زنند! عده ای از آن ها تصور می کنند به دلیل مشکلاتی که در زندگی خود دارند، داشتن این حالت های روانی و ذهنی امری عادی است و عده ای دیگر هم به آن چندان اهمیتی نمی دهند و زندگی را با همه تکرار و دلچسب نبودنش سپری می کنند.

برگزاری جلسه بررسی رفع مشکلات قانون افزایش مرخص زایمان

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری: با توجه به اینکه زنان شاغل در بخش خصوصی نیز نیازمند و متقاضی بهره مندی از اجرای قانون هستند در نشست هایی با مسئولان این بخش راهکارهای اجرایی شدن قانون در این حوزه نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

برای داشتن نشاط 10 دقیقه از پله ها بالا و پایین بروید

محققان آمریکایی به تازگی ثابت کردند بالا رفتن و پایین آمدن از پله ها برای مدت ده دقیقه در صبح، بسیار بیشتر از نوشیدن یک فنجان قهوه کافئین دار در بیداری و شادابی تاثیر دارد.

تبلیغات روش‌های دوقلوزایی چقدر واقعیت دارد؟

اگر در یکی از کانال های بزرگ سرگرمی عضو هستید احتمالا مطلب دوقلودارشدن به راحتی آب خوردن بارها و بارها برایتان ارسال شده است که به توضیح روش‌هایی برای دوقلوزایی اشاره می‌کند و مصرف لبنیات را یکی از مهم ترین عوامل موثر می‌داند؛ آن هم درست دو ماه پیش از بارداری!

انگ سابقه دارشدن اگر بگذارد !/زندانیان مالی آزاد شده واژه مجرم را یدک می کشندو کسی به آنها اعتمادنمی کند

زندان واقعیتی از زندگی برخی از آدم هاست آدم هایی که دست سرنوشت آنها را با میله های زندان آشنا کرده است اما همه آنهایی که ایامی را پشت میله ها گذرانده اند خلافکاران واقعی نیستند و اتفاقی باعث سکونت آنها در زندان شده است .

افزایش مستمری مددجویان کمک به اقشار کم درآمد

رئیس کمیته امداد با مثبت ارزیابی کردن افزایش مستمری مددجویان از سوی مجلس، این امر را تلاشی برای کمک به اقشار کم‌درآمد توصیف کرد.

درخواست مردم برای رسیدن راه آهن به شهرهای پرجمعیت شمال شرق کشور

اتصال شهرهای پرجمعیت به راه آهن سراسری یکی از سیاستهای دولت یازدهم در عرصه حمل و نقل بوده است. با این وجود هنوز شهرهای زیادی هستند که در نوبت اتصال به خط آهن سراسری قرار دارند. برخی از شهروندان این شهرها در قالب مطالبات مردمی، خواسته خود را در سرویس مشکلات مردم عنوان کرده اند.

تبیین مسئولیت اجتماعی در کارگاه خانواده پایدار

در ادامه سلسله نشست های آموزشی و کارگاهی خانواده پایدار، کارگاه خانواده و مسئولیت اجتماعی در مرکز رشد کودک و مادر برگزار می شود.

کودکان کار و خیابان بی سر پناه شدند / دو انجمن فعال در حوزه کودکان کار در تهران و تبریز تعطیل شد

با گذشت سه روز از پلمب ساختمان یکی از مهم‌ترین انجمن‌های غیردولتی فعال در آموزش کودکان کار و خیابان، «برخی موانع» دلیل پلمب مکان فعالیت دفتر «جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان» اعلام شده بدون آنکه مسوولان انجمن توضیحی درباره جزییات این «موانع» بشنوند.

کوچ بهاره عشایر استان تهران آغاز شد

مدیر امورعشایر استان تهران از آغاز کوچ بهاره عشایر این استان از مناطق گرمسیر (قشلاقی) به مناطق سردسیر (ییلاقی) خبر داد.

به خود و دیگران برچسب نزنیم

یک روانشناس معتقد است:برچسب زنی یعنی یک ویژگی و صفت را به خود یا دیگران نسبت دهیم به طوری که آن فرد را با آن ویژگی در ذهنمان می شناسیم. در برچسب زنی معمولا احترام، رعایت حقوق فرد مقابل، رعایت اصول مذاکره و رابطه و بسیاری از اصول اخلاقی رعایت نمی شود. به علت عدم وجود موارد مثبت در برچسب زنی، افراد حس منفی به فرد برچسب زننده پیدا می کنند.

دریافتی هیچ بازنشسته ای در سال ۹۶ نباید زیر ۲ میلیون تومان باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از بی مسئولیتی نهادها درمقابل همسان سازی حقوق بازنشستگان، گفت: هیچ بازنشسته ای در سال ۹۶ نباید دریافتی زیر ۲ میلیون تومان داشته باشد.

همه عناوین خانواده، رفاه و آسیب های اجتماعی


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو

نظرسنجی

در انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم به چه کسی رای می دهید؟