بحران میانسالی در چه سنی پدید می آید/افسردگی میانسالی چیست؟

بحران میانسالی در چه سنی پدید می آید/افسردگی میانسالی چیست؟ چهارشنبه 4 مرداد 1396 - 08:30

کارشناس روانشناسی بالینی گفت: به طور کلی بحران میانسالی توصیفی برای دوره‌ای  جدید از زندگی است که فرد از دوره جوانی وارد دوره تازه‌ میانسالی و پیری می‌شود، دراین دوران فرد دچار تغییرات رفتاری واحساسی متفاوتی می شود .

21 هزار میلیارد ریال وام اشتغالزایی برای کمیته امداد تصویب شد

21 هزار میلیارد ریال وام اشتغالزایی برای کمیته امداد تصویب شد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت که در سال ...

برگزاری کارگاه دوره آموزش عالی «رسانه و خانواده»

برگزاری کارگاه دوره آموزش عالی «رسانه و خانواده»

نخستین کارگاه دوره آموزش عالی «رسانه و خانواده» برگزار شد.

آغاز نمونه‌برداری از جسد بنیتا/ اعلام دقیق علت فوت 10 تا 14 روز دیگر

آغاز نمونه‌برداری از جسد بنیتا/ اعلام دقیق علت فوت 10 تا 14 روز دیگر

رئیس پزشک قانونی استان تهران از آغاز نمونه‌برداری از جسد بنیتا ...

سایر عناوین مهم

افزایش ۴۵ درصدی اتباع خارجی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی

طی دو سال گذشته، آمار اتباع خارجی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی، افزایش چشمگیری داشته است به طوری که از تعداد ١٧ هزار و ٩٨٨ نفر در سال ٩٤، با رشد معادل ٤٥ درصد، به ٢٦ هزار و ١٩٨ نفر در اسفند ماه ٩٥ رسیده است.

خانه های امن تزریق در چند شهرستان کشور ایجاد می شود

معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: بر اساس بحث های مطرح شده سال گذشته در ستاد مبارزه با مواد مخدر و کمیسیون درمان مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد ایجاد خانه های امن تزریق تحت کنترل و نظارت در چند شهرستان مطرح شده است.

معتادان پس از 6 ماه حضور در کمپ باید به زندان ها معرفی شوند

سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: پس از دو دوره 3 ماهه در کمپ های ترک اعتیاد، اگر معتادی موفق به ترک مواد نشد باید زندان معرفی شود.

تعهد30 هزار میلیارد ریالی وام اشتغالزایی کمیته امداد در سال 96

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: که سهم این نهاد حمایتی برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی برای مددجویان کشور در سال جاری از منابع مختلف 30 هزار میلیارد ریال است.

بزرگترین مزیت حذف دفترچه‌های درمانی چیست؟

مدیرکل دفتر راهبری سیستم‌های سازمان تامین اجتماعی، بزرگ‌ترین مزیت پروژه حذف دفترچه و صدور نسخه الکترونیک را امکان پایش هوشمند خدمات و پیشگیری از سوء استفاده از منابع این سازمان عنوان کرد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس: کمیته ای برای احقاق حقوق زنان تشکیل شود

رئیس فراکسیون زنان مجلس و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم اصلاح برخی قوانین مربوط به زنان، گفت: کمیته ای متشکل از افراد نخبه برای احقاق حقوق زنان باید تشکیل شود.

انواع از کارافتادگان بیمه شده در تامین اجتماعی /حدود 3 میلیون مستمری بگیر وجود دارد

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: کمیسیون پزشکی به عنوان مرجع اصلی تشخیص از کارافتادگی و میزان آن برای بیمه شدگان است و این سازمان سه حالت برای از کار افتادگی بیمه شده پیش بینی کرده است .

کاهش یک درصدی موالید در پایتخت/ افزایش دوبرابری چندقلوزایی

آمارهای اداره ثبت احوال استان تهران جزئیاتی در مورد موالید ثبت شده در استان تهران را نشان می‌دهد که در آن می‌توان به موارد مختلفی از جمله اسامی پرکاربرد، میزان موالید دختران و پسران و... اشاره کرد.

توزیع قانونی مواد مخدر می تواند قبح مصرف را بشکند/محاسن و معایب توزیع قانونی مواد مخدر

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: تمام محاسنی که برای توزیع دولتی مواد متصور خواهد بود، در برنامه های کاهش آسیب و نگهدارنده، قابل دستیابی است و علاوه بر آن، توزیع قانونی مواد مخدر می تواند قبح مصرف را بشکند.

پیگیر در نظر گرفتن مرخصی زایمان 9 ماهه در همه دستگاه‌ها هستیم/ سرانجام بیمه زنان خانه‌دار

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینکه برخی از دستگاه‌ها در کشور مرخصی 9 ماهه زایمان را برای زنان در نظر نمی‌گیرند،‌گفت: پیگیر رفع موانع اجرایی و بودجه‌ای این مسئله بوده و منتظر نظر سازمان برنامه و بودجه جهت رفع این مشکل هستیم.

شهیدی که یک روستا را به نام خود زد/در هذیان‌هایش با دخترش حرف می‌زد

«محمدجلال ملک‌محمدی» شهید مدافع حرمی ست که در جریان فعالیت‌های جهادی خود آنقدر خدمت کرد که بعد از شهادتش اهالی یکی از روستاهای محروم محل خدمتش نام روستا را به نام «جلال‌آباد» تغییر دادند.

تدوین سند راهبردی حمایت روانی ـ اجتماعی از قربانیان خشونت

مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان سازمان بهزیستی کشور گفت: سه سند راهبردی حمایت روانی ـ اجتماعی از قربانیان خشونت، سند حمایت از کودکان کار و سند راهبردی کنترل و کاهش طلاق در دست بررسی و تدوین است.

وجود 220 تا 250 هزارقاچاقچی در کشور/هیچ ارگانی تعداد معتادان متجاهر را اعلام نمی‌کند

بنابر اظهارات رییس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد مجمع تشخیص مصلحت نظام، هدف از طرح «توزیع موادمخدر دولتی» علاوه بر قطع ارتباط بین معتادان و قاچاقچیان، "تک مصرفی" شدن معتادان در کشور است.

بیشترین آمار ترک تحصیل را کدام استان دارد؟/ برخی دانش‌آموزان به دلیل نداشتن کتاب ترک تحصیل می‌کنند

نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه بیشترین آمار ترک تحصیل کشور در شهرهای جنوب کرمان به ویژه قلعه گنج و رودبار جنوب اتفاق می‌افتد، گفت: گاهی ناتوانی خانواده‌ها در تهیه کتاب باعث ترک تحصیل دانش‌آموزان می‌شود.

آیین فرزند پروری در خانه فرهنگ امام علی﴿ع﴾

نشست های گروهی و مشاوره ای فرزندپروری در قالب جشنواره تابستانی و با شعار " زندگی آموختنی است " در خانه فرهنگ امام علی(ع) برگزار می شود.

از جمعیت 15 تا 64 سال کشور چند نفر تجربه یک بار مصرف مواد مخدر را دارند؟

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: از 53 میلیون نفر افراد بین 15 تا 64 سال کشور، 4 میلیون و 400 هزار نفر تجربه یک بار مصرف مواد مخدر را داشته‌ و 2 میلیون و 808 هزار نفر مصرف مستمر دارند.

آغاز اجرای طرح توانبخشی مبتنی برجامعه در 30 شهر محروم کشور

مدیرکل توانمندسازی افراد دارای معلولیت سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه (سی.بی.آر) در 30 شهر محروم کشور از امروز (28 تیر) آغاز شد.

"ام قصی" مادر فداکار عراقی : در ایران احساس غربت نمی کنم

«ام قصی» از اهالی تکریت که درجریان فاجعه اسپایکر و قتل عام 1700 جوان شیعه در ژوئن 2014، 58 تن از آنان را نجات داد، از تالارهای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد.

افتتاح مرکز توانبخشی آسایش در شهرستان ملارد

به مناسبت هفته بهزیستی، مرکز توانبخشی آسایش افتتاح شد.

۱۵۶ هزار زن در ایران معتادند/ هشدار ؛ زنان در معرض خطر هستند

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان آخرین آمار اعتیاد در کشور از نگرش مثبت ۱۷ درصد مردم ایران نسبت به مصرف مواد مخدر خبر داد.

چرا استانداری ها در شهرهای خودشان گرمخانه درست نمی کنند؟/کارتن خوابی تبدیل به سبک زندگی شده است

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه باید بگوییم کارتن خوابی تبدیل به سبک زندگی شده است.

حال مدارس مسکن مهر تهران خوب نیست/ به داد فضای آموزشی مناطق ۲۱، ۲۲، پرند و پردیس برسید

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: مشکلات فضاهای آموزشی سایت‌های مسکن مهر هم‌چنان وجود دارد و در مناطق ۲۱، ۲۲، پرند و پردیس مشکل داریم.

افتتاح 8 مرکز شبه خانواده

همزمان با هفته بهزیستی 8 مرکز شبه خانواده یا همان خانه کودک و نوجوان بی سرپرست و بد سرپرست 7 سال به بالا افتتاح شد.

داستان کیمیا توسط بهزیستی تایید شد/سرنوشت ناپدری متجاوز چه خواهد شد؟

رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت:پرونده تجاوز ناپدری به «کیمیا» در بهزیستی وجود دارد و هم اکنون کیمیای ۷ ساله در بهزیستی یکی از شهرهای استان تهران نگهداری می‌شود.

سوال بی پاسخ رزمندگان: برای حل مشکلاتمان کجا برویم ؟

مدیران کم توان نمی توانند حقوق ایثارگران را مطالبه کنند/واکاوی مشکلات ایثارگران

به اعتقاد معاون حقوقی شورای عالی انجمن‌های ایثارگران مهمترین مشکلات ایثارگران  پول و بودجه و منابع نیست بلکه مشکل کم توانی مدیرانی است که نمی توانند حقوق آنها را مطرح و مطالبه کنند.

همه عناوین خانواده، رفاه و آسیب های اجتماعی


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو