مجمع ملی جوانان امسال برگزار نمی‌شود

مجمع ملی جوانان امسال برگزار نمی‌شود جمعه 6 اسفند 1395 - 09:41

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: با توجه به فراهم نشدن مقدمات لازم، مجمع ملی سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان امسال برگزار نمی‌شود.

٢٥ هزار تبعه خارجی در ایران تحت پوشش تامین اجتماعی

٢٥ هزار تبعه خارجی در ایران تحت پوشش تامین اجتماعی

مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی گفت: تاکنون نام نویسی ٢٨ هزار ...

  پیش‌نویس تفاهمنامه ایران و ژاپن در حوزه زنان و خانواده آماده شد

پیش‌نویس تفاهمنامه ایران و ژاپن در حوزه زنان و خانواده آماده شد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به ...

جزئیات بودجه سال 96 سازمان بیمه سلامت

جزئیات بودجه سال 96 سازمان بیمه سلامت

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت جزئیات بودجه سال ...

سایر عناوین مهم

بهزیستی باید بتواند عملکرد خـود را در معرض دید مـردم بگذارد/توانبخشی در بهزیستی معلول محور می‌شود

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از معلول محور شدن معاونت توانبخشی در این سازمان خبر داد.

هیچ‌کس صدای معلمان بازنشسته را نمی‌شنود!

خیلی‌ها از اول صبح آمده بودند. برخی حتی با ویلچر و عصا... « اما چون ناراحتی کمر و پا امانشان را بریده بود، وقتی دیدند کسی به حرفشان توجه نمی‌کند، رفتند.» بازنشستگان فرهنگی‌ای که صبح سه‌شنبه در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده‌اند، می‌گویند: «در دو سال اخیر، این دهمین بار است که اینجا تجمع می‌کنیم. از مجلس تا سازمان برنامه‌و‌بودجه، دیوان عدالت اداری و نهاد ریاست‌جمهوری، هرجا که فکرش را کنید، رفته‌ایم، وعده و وعید دادند اما آب از آب تکان نخورده... بازنشسته‌های فرهنگی، نه بیمه به‌درد‌بخوری دارند و نه گوش کسی بدهکار معوقات مستمری‌های فراموش‌شده‌شان است.»

کره جنوبی رکورددار میانگین طول عمر در جهان

مطالعات نشان می‌دهد که برای اولین بار در جهان زنان کره جنوبی میانگین عمر بالای ۹۰ سال را ثبت خواهند کرد.

خیابان میدان جنگ نیست

همه ما می‌دانیم که رفتارهای تلافی‌جویانه بخصوص در رانندگی خلاف آداب شهروندی و تجاوز به حقوق دیگران است و سایر رانندگان را نسبت به رفتارهای پرخطر از جمله حرکت‌های پرشتاب، سبقت گرفتن از سمت راست، سبقت غیرمجاز از سمت چپ، رانندگی طولانی در خط سبقت، استفاده طولانی از نوربالا و سایر حرکات پرخطر، تحریک می‌کند و در این بین تر و خشک همه با هم می‌سوزند.

لزوم تقویت مراکز مشاوره‌ دانش‌آموزی در پی کاهش سن اعتیاد

یک کارشناس ارشد علوم تربیتی با گرایش آسیب‌شناسی اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد بر این باور است برای تحقق رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر باید آموزش مهارتهای زندگی را در سطح وسیع گسترش داد.

مثلث اعتیاد در راس آسیب‌های اجتماعی/نگرش مثبت 27.9 درصد جمعیت کشور به مواد مخدر

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: نیازمند واکنشی تخصصی در برخورد با پدیده‌های اجتماعی هستیم زیرا با نگاه کهنه و دیروز نمی‌توان به استقبال آینده رفت.

جمع آوری و ساماندهی متکدیان یزد تا پایان سال

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به نزدیکی ایام نوروز و تأکید وزارت کشور در مورد متکدیان، گفت: متکدیان استان تا پایان سال جمع آوری و ساماندهی می‌شوند.

افزایش اعتبارات «توزیع یک وعده غذای گرم» در روستامهدها

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با اعلام اینکه در حال حاضر ۱۰ استان در طرح «توزیع یک وعده غذای گرم» در روستامهدها مشارکت دارند، گفت: از سال آینده اعتبارات این طرح افزایش می یابد.

شناسایی ۸۵۴ زن کارآفرین در استان تهران

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت: ۸۵۴ زن کارآفرین در استان تهران شناسایی شده‌اند و اطلاعات آنان در بانک اطلاعات این زنان ثبت شده است.

دغدغه‌های دارویی یک بیمار پیوندی که با "یارانه" روزگار می‌گذراند

10 سال از روزی که عمل پیوند قلبش را انجام داده می‌گذرد و در تمام این‌ سال‌ها دغدغه "دارو" با او بوده است؛ این روزها گویا تأمین برخی از داروهایش در نوسان است...

بهزیستی از سال آینده «نظارت» را برون سپاری می‌کند/نظارت‌ها به معنای مچ گیری نیست

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پی انتشار خبر شکستن استخوان ترقوه پسر سه ساله در مهد کودک گفت: مهمترین وظیفه سازمان بهزیستی کشور «نظارت» است.

جمع آوری بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال صدقه در سطح استان تهران

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران گفت: طی ۱۱ ماه سال ۹5، مبلغ ۳۶۱ میلیارد و ۷۵۷ میلیون ریال صدقه در استان تهران جمع آوری شده است.

دست بهزیستی برای نگهداری کودکان متکدی بسته است

کودکان کار، متکدی، فاقد شناسنامه و تبعه بیگانه با هر برچسبی که باشند وضعیتی نگران کننده دارند و احتمال تداخل آسیب‌ها در آنها زیاد است؛ کودکانی که بارها در طرح‌های ضربتی جمع‌آوری شده، اما بدون ساماندهی مستمر دوباره به جامعه باز گردانده و در انواع آسیب‌های اجتماعی غوطه ور می‌شوند.

استان‌های فارس، تهران و گیلان بیشترین زندانیان چک را دارند

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: استان‌های فارس با 760 زندانی ، تهران با 601 بدهکار و گیلان با 561 محبوس بیشترین محکومان مالی غیرکلاهبرداری را به خود اختصاص داده‌اند.

«عیدی» بازنشستگان کشوری و مستمری‌بگیران روستایی و عشایر واریز شد

مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری از واریز «عیدی» بازنشستگان کشوری به همراه حقوق بهمن ماه آنها خبر داد.

شکستن استخوان ترقوه‌ پسر 3 ساله در مهدکودک/ تایید حادثه کودک‌آزاری

"ارشان" کودک سه ساله‌ای است که سوم آذر ماه سال جاری در یکی از مهدهای کودک تهران بر اثر رفتار خشن مربی دچار شکستگی استخوان ترقوه شد، حادثه‌ای که پرونده آن در بهزیستی به عنوان کودک آزاری باز شد.

۳۷درصد معتادان تحصیلات عالی دارند/وابستگی زنان به موادمخدر بیش از مردان است

هر چند کارشناسان حوزه اعتیاد و آسیب شناسان اجتماعی منتظر اعلام نتایج طرح شیوع شناسی اعتیاد در ایران هستند و به نظر می‌رسد آمار‌های حاصل از پایش‌های جدید نشان دهنده تغییراتی در کمیت و کیفیت این معضل خانمانسوز در ایران خواهد بود، روز گذشته یک مقام مسئول در ستاد مبارزه با مواد مخدر یافته‌های تفکیکی جالبی را اعلام کرده است.

تلاش‌ سازمان‌های دولتی و غیردولتی برای جلب مشارکت زنان

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: تلاش‌های سازمان‌های دولتی و غیردولتی برای جلب مشارکت زنان اگرچه تا مقصد نهایی هنوز فاصله دارد ولی گامی رو به جلو برای نهادینه کردن این رویکرد در هزاره سوم است.

افتتاح 6 مدرسه خیرساز در مناطق محروم خراسان جنوبی

موسسه خیریه جامعه یاوری فرهنگی 6 مدرسه خیّری را در خراسان جنوبی افتتاح می‌کند، همچنین این موسسه یک خوابگاه دانش‌آموزی را در منطقه محروم سرایان کلنگ‌زنی خواهد کرد.

مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر منصوب شد

وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر طی حکمی "دکتر محمد عباسی" را به سمت مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی این ستاد منصوب کرد.

احداث 21 باب مدرسه عشایری توسط ژاپنی‌ها

مدیرکل آموزش و پرورش عشایری کشور از احداث 21 باب مدرسه عشایری توسط ژاپنی‌ها در طرح GGP خبر داد.

بانک اطلاعات زنان برای برنامه ریزی کشور قابل استفاده است

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ریاست جمهوری گفت: بانک جامع اطلاعاتی زنان برای برنامه ریزی کشور به ویژه معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری قابل استفاده است.

آغاز فروش فوق العاده نوروزی شهروند با تخفیفات تا سقف 50 درصد

مدیر عامل شرکت شهروند با اشاره به آغاز فروش فوق العاده فروشگاه‌های شهروند در قالب جشنواره لبخند نوروزی از ارائه تخفیفات ویژه در این فروشگاه تا سقف 50 درصد خبر داد.

باورهای غلط درباره «تست اعتیاد»

یک تکنسین آزمایشگاهی می‌گوید: بعضی به غلط فکر می‌کنند با خوردن یک هفته آب لیمو می‌توانند اعتیاد خود را پنهان کنند.

بازگشت برای نجات/مادری که پس از ٢٤ سال پسرش را در زندان ملاقات کرد

 مادری بعد از ٢٤ سال پسرش را  در زندان ملاقات کرد. پسری که به جرم قتل عمد ٨ سال است  در زندان روز و شب را سپری می کند. مقدمات این ملاقات با پیگیری مدیر زندان و واحد مددکاری اجتماعی زندان مرکزی اراک انجام شد.

ناتوانی مدارس در پرداخت قبوض آب، برق و گاز

«مدارس کشور با مشکلات عدیده‌ای در تامین هزینه‌ها‌ی خود روبه‌رو هستند که یکی از این مشکلات، ناتوانی در پرداخت قبوض آب، برق و گاز است. با توجه به ناچیز بودن سرانه آموزشی که در اختیار مدیران مدارس است، آنها برای تامین این هزینه‌ها‌ بیشتر به گرفتن کمک از والدین دانش‌آموزان متکی هستند.»

همه عناوین خانواده، رفاه و آسیب های اجتماعی


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو