سالمندان قشر سازنده دیروز  هستند/ بازدید مسئولان  بهزیستی از مراکز توانبخشی شهرستان ملارد

سالمندان قشر سازنده دیروز هستند/ بازدید مسئولان بهزیستی از مراکز توانبخشی شهرستان ملارد

رییس بهزیستی شهرستان ملارد گفت: متاسفانه برخورد بعضی جوامع با سالمندان منصفانه نیست و معمولا به آنها به دیده قشر مصرف کننده ، غیر فعال ، وبیحاصل نگاه می کنند واین در حالی است که باید به این واقعییت توجه داشت که سالمندان قشر سازنده دیروز بوده اند واین حق مسلم آنان است که از تلاش دیروز خود ، امروز بهره مند شوند .

حکایت کوچه بنی هاشم/ یاس نبوی غریبانه پر کشید

حکایت کوچه بنی هاشم/ یاس نبوی غریبانه پر کشید

بیست روز از ماه جمادی الثانی سال دوم بعثت گذشته بود ...

عیدی معلمان حق التدریس تا پایان هفته پرداخت  می شود

عیدی معلمان حق التدریس تا پایان هفته پرداخت می شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام ...

سایر عناوین مهم

برگزاری سوگواره فاطمی «ضریح بی‌نشان» ویژه دانش‌آموزان دختر

سوگواره فاطمی با عنوان «ضریح بی‌نشان» ویژه دختران اعضای انجمن اسلامی مدارس همزمان با ایام فاطمیه و شهادت بانوی دوعالم در سراسر کشور برگزار می‌شود.

یکی از برنامه‌های کلان آینده نظام آموزشی، حذف کنکور است

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران گفت: یکی از برنامه‌های کلان آینده نظام آموزشی، حذف کنکور است و مقدمه رسیدن به آن، حذف شبه‌کنکورها در مقاطع تحصیلی پایین است.

گفتگوی اختصاصی ایسکانیوز با رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران

واگذاری کار مردم به مردم منجر به کاهش هزینه های دولت و کوچک سازی دولت می شود

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت:تشکیل سازمان نظام مددکاری اجتماعی می تواند یک بازوی نظارتی و بازوی مشورتی برای سیاست گذاران اجتماعی ، نمایندگان مجلس ، مجمع تشخیص مصلحت و حتی برای دولت باشد .

چهارمین مرحله طرح کندوی کتاب با محوریت کتاب «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» برگزار می شود

معاون فرهنگی تربیتی برادران دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از برگزاری چهارمین مرحله طرح کندوی کتاب با محوریت کتاب «روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» اثر ابراهیم حسن بیگی همزمان با سراسر کشور در مدارس خبر داد.

وجود ۶هزار و ۵۰۰ بیمار روانی مجهول‌الهویه در کشور

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۷۰ هزار بیمار روانی پشت‌نوبت دریافت خدمات هستند و ۶هزار و ۵۰۰ بیمار روانی مزمن مجهول‌الهویه نیز از بهزیستی خدمات دریافت می‌کنن

بیشترین دلایل کودک‌آزاری در جامعه

یک کارشناس آسیب‌های اجتماعی، بیشترین دلایلی که باعث کودک‌آزاری در جامعه می شود را مطرح کرد.

حذف آزمون» شامل امتحانات داخلی مدارس ابتدایی نیست/ ممنوعیت استفاده از تمام کتب کمک آموزشی در دبستان‌ها

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: استفاده از هرگونه کتاب کمک آموزشی در مقطع ابتدایی ممنوع است و این موضوع شامل تمام کتب کمک آموزشی خواهد بود بنابراین تکلیفی از کتب کمک آموزشی نباید به دانش‌آموزان داده شود.

۸۸۵ هزار نفر از دارندگان مشاغل آزاد تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند

تا پایان شهریور ماه سال جاری، ٨٨٥ هزار و ٧٠٣ نفر از دارندگان مشاغل آزاد در کشور تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند.

یوم‌الله 22 بهمن تجدید پیمان با آرمان‌های بلند امام خمینی(ره) و شهدای گرانقدر

علی‌رغم هجمه‌های شبانه‌روزی و تبلیغی نظام از هم پاشیده استکبار در ناکارآمد جلوه دادن حکومت دینی و انقلابی، انقلاب اسلامی به حرکت پرشتاب خود در رسیدن به اهداف و آرمان‌هایش ادامه می‌دهد.

حضور 5 میلیون دانش‌آموز و معلم در هجدهمین «پرسش مهر رئیس جمهور»/ تجلیل از 300 اثر برگزیده

در هجدهمین دوره پرسش مهر رئیس جمهور، حدود 5 میلیون نفر از دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌های آنها شرکت کرده‌اند و در نهایت پس از داوری آثار، 300 نفر مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

طرح شهاب، یک طرح فرایندی است

کارشناس تعلیم و تربیت گفت: طرح شهاب، یک طرح فرایندی است و حتماً دارای نقاط ضعفی است که باید به نقص‌های موجود پرداخته شود، اما تنها روش برای شناسایی دانش‌آموزان مستعد نیست.

مهمترین مشکل آموزش و پرورش در اجرای کامل قانون شوراها چیست؟

مدیر امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش گفت: به طور کلی در سال 1395 درآمد ناشی از اجرای قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش شامل بالغ بر یک هزار میلیارد تومان بوده است که بخشی از آن مربوط به مشارکت‌های اولیا در مدارس است.

ایسکانیوز بررسی می کند:

نگاهی گذرا بر فعالیت زنان در جامعه قبل و بعد از انقلاب

با رسیدن به چهلمین سال از پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی ایران شاهد هستیم که تغییرات گسترده ای که در حوزه های اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی واقتصادی حاصل شد و فعالیت زنان در جامعه پررنگ تر و براساس فرهنگ و مذهب ایرانی ، اسلامی شکل گرفت و یکی از نمونه های بارز این اتفاق بزرگ تاریخ این بود که دیگر دختران ایران به دلیل فقر و مشکلات معیشتی درس و تحصیل خود را رها نمی کنند.

دانش آموزان می آیند تا ثابت کنند قدرت فقط ازآن خداوند است نه قدرتهای پوشالی استکباری

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در آستانه یوم الله 22 بهمن گفت: ما فرزندان رمضان در 22 بهمن ثابت خواهیم کرد که قدرت فقط ازآن خداوند است و قدرتهای پوشالی استکباری بار دیگر شکستی بزرگ خواهند خورد.

واگذاری 30 واحد مسکونی به مددجویان کمیته استان تهران در دهه مبارک فجر

مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان تهران گفت: همزمان با ایام دهه مبارک فجر کلید 30 واحد مسکونی به مددجویان تحت حمایت این نهاد، اهدا و برای 55 واحد تأمین اعتبار شده است.

توزیع «سبد کالا» بین مددجویان/ افزایش ۱۰ درصدی مستمری

رئیس سازمان بهزیستی کشور از توزیع سبد کالا بین مددجویان این سازمان خبر داد.

زندگی ایرانی؛ حیات انسانی

در چند روز گذشته جنجال هایی در شبکه های اجتماعی پیرامون صحبت های خانم کارشناس محترم شبکه تابان صداوسیمای یزد به راه افتاده است؛اگر از مخالفت های قشر فمینسیت و زن سالار که منشأ ضدخانواده دارد بگذریم، موافقان بر سه جنبه تاکید کرده اند: یکی اینکه این کار در بسیاری از کشورهای غربی و شرقی دنیا مرسوم است؛ دوم به تاثیرات روانی و پزشکی آرامش بخش این کار اشاره کرده اند؛ و سوم اینکه اگر این کار به صورت متقابل صورت بگیرد چه اشکالی دارد؟

پوشش 98 درصدی دانش آموزان ابتدایی پس از انقلاب

وضعیت آموزش و پرورش قبل انقلاب به شکلی بود که 60 درصد دانش‌آموزان پس از گذراندن دوره ابتدایی، برای ادامه تحصیل بلاتکلیف بودند، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در حال حاضر 98 درصد دانش‌آموزان واجب التعلیم در مدارس حضور دارند.

چرایی انقلاب 57 از نگاه یک دانشجو

حسین طالبی دانشجو و خبرنگار در این یادداشت می نویسد :هنگامه بررسى دوران پهلوى در میان سطر سطر تاریخ میان تمامى عوامل موثر در بروز انقلاب ٥٧ از لحن اعتراض تا مشت هاى گره کرده و مستندات و چرایى ها را باید نه تنها تصور کرد که میان تاریخ میبایست دوباره متولد شویم و زندگی کنیم تا لمس باور مردم در آن دوران باورپذیرتر شود.این را می گویم تا بتوانیم به درستی تحول عظیم سال 57 را درک کنیم.

اگر قصد تربیت دانش‌آموزانی با اخلاق و اهل گفت‌وگو داریم نیازمند تحول در آموزش و پروش هستیم

وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر بخواهیم دانش‌آموزانی متدین و انقلابی و دارای مهارت، تربیت کنیم تا در جامعه شاهد افرادی با اخلاق، اهل تعامل و گفت‌وگو باشیم، با وضعیت فعلی آموزش پرورش محقق نمی‌شود، پس باید تحول ایجاد کنیم.

برگزاری اجباری آزمون «سلامت روان» برای راهنمایی‌ها

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون رغبت و سلامت روان در دوره اول متوسطه در پایان بهمن ماه خبر داد و گفت: شرکت در آزمون سلامت روان، اجباری است.

برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی برای رشد سواد سیاسی دانش‌آموزان/ کمبود 500 مربی پرورشی در مدارس تهران

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش تهران با بیان اینکه 3 هزار معاون و مربی تربیتی در مدارس تهران فعالیت می‌کنند، گفت: این افراد شامل 2200 معاون پرورشی و 800 مربی هستند و در این حوزه 500 نفر کمبود نیرو وجود دارد.

بازخوردها و رفتار غلط اطرافیان منجر به شکست در ترک مواد مخدر در معتاد می شود

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ، رفتار اطرافیان را در روند ترک معتادان بسیار موثر خواند و گفت: یکی از علل بازگشت معتادان به مصرف موادمخدر بازخوردها و رفتاری است که از اطرافیان به ویژه بستگان نزدیکشان می‌بینند که در نهایت منجر به شکست در ترک می‌شود.

نشست تخصصی «واکاوی نقش مداخلات حمایتی از کودکان در زلزله کرمانشاه» برگزار می‌‌شود

نشست تخصصی «واکاوی نقش مداخلات حمایتی از کودکان در زلزله کرمانشاه» از سوی انجمن حمایت از حقوق کودکان برگزار می‌شود.

گفتگوی اختصاصی ایسکانیوز:

نباید تصور کنیم خانواده ایرانی در حال زوال است

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت:دست یابی به ازدواج تعالی بخش ،گوش سپردن به سخنان بزرگانی است که در این باره رهنمودهای ارزشمند ارائه داده اند.

میزان عیدی کارکنان و بازنشستگان دولت تعیین شد

مدیرکل مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با تصویب هیات وزیران، میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۶ یا «عیدی» بازنشستگان کشوری مبلغ ثابت ۸ میلیون و ۴۷۵ هزار ریال تعیین شده که قرار است با حقوق بهمن ماه پرداخت شود.

همه عناوین خانواده، رفاه و آسیب های اجتماعی

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو