تلاش برای درمان دیابت به کمک نانوراهبرهای مغناطیسی

پژوهشگران دانشگاه اصفهان در یک مطالعه‌ی آزمایشگاهی از نانوذرات مغناطیسی اکسید آهن به‌عنوان نانوراهبرهایی جهت درمان هوشمند بیماری دیابت استفاده کردند. اثربخشی این روش بر روی موش مورد تأیید قرار گرفته‌است.

پیام رسان های داخلی؛ چهار راه کشمکش و اختلاف بر سر توانایی ها

زمانی که تلگرام فیلتر شد همه فکر می­ کردند دیگر زمان آن رسیده است که اپلیکیشن­ های داخلی جای نفوذ آن را بگیرند. بدین ترتیب پیام رسان های داخلی به منظور جایگزینی به بازار پیام رسان ها قدم گذاشتند.

«رشد نوآوری» شکوفایی اقتصادی را به همراه دارد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: با رشد نوآوری و توسعه محصولات فناورانه، رشد اقتصادی حاصل خواهد شد.

بیایید بحران آب را جدی بگیریم

با توجه به معضل کم آبی در کشور، محققان در بخش لیزر با بهره مندی از تکنولوژی تسطیح لیزری ارازی زارعی، در بخش کشاورزی، توانسته‌اند، 21 درصد صرفه‌جویی آب در بخش کشاورزی و 18 درصد افزایش عملکرد در واحد سطح را ممکن شوند.

بررسی نحوه توزیع دارو در بدن با روش‌های تصویربرداری پزشکی هسته‌ای

آزمایش یک روش جدید تصویربرداری از متابولیسم کلیه موش در آزمایشگاه پیش‌بالینی توسط محققان کشور انجام شد.

ایجاد برند ایرانی در زمینه سوخت‌رسانی توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی

یک شرکت دانش بنیان داخلی در سال ۷۶ تاسیس شد و از اواسط سال ۷۹ تحت لیسانس شرکت ملبری انگلستان به مرحله بهره‌برداری رسیده ‏است.

حمایت از رساله دکتری و کمک به محققان جوان

حمایت از رساله‌های دکتری را باید راهی برای هدایت تحقیقات محققان جوان برای رفع نیازهای کشور دانست.

مدیریت انرژی و محیط زیست

استفاده از انرژی های قابل احیا، اهتمام در کارائی مصرف انرژی و استفاده از آن، اعمال ملاحظات اقتصادی و مالی مناسب، حفاظت از منابع انرژی و جلوگیری از ایجاد آلودگی های زیست محیطی باید در صدر سیاست تولید و مصرف انرژی در مقیاس کلان در نظر گرفته شود.

پذیرش دکتری و تحولات چندساله آن

تدوین آیین نامه های جدید در طول سال های اخیر به منظور کم رنگ کردن انگیزه های شخصی در انتخاب دانشجو و قائل شدن حق و سهمی برابر برای تمامی دانشجویان بوده است که به موجب آن پذیرش در رشته دکتری به صورت نیمه متمرکز انجام می گیرد.

سجادی نیری:

شرکت‌های خلاق همپا با زیست‌بوم دانش‌بنیان توسعه پیدا می‌کند

دبیر کارگروه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق این برنامه را قدمی در راه توسعه زیست‌بوم اقتصاد خلاق همپا با اقتصاد دانش‌بنیان عنوان کرد.

بخش بازی‌های رایانه‌ای ایران ساخت داوران خود را شناخت

داوران بخش بازی‌های رایانه ای دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت پس از پایان یافتن مهلت ارسال آثار این دوره از جشنواره معرفی شدند.

نشست‌ تخصصی بررسی بازار نانوکاتالیست‎های صنعت نفت در ایران برگزار شد

ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی نشستی را برای ارائه گزارش «بررسی بازار نانوکاتالیست‎های صنعت نفت در ایران» به بازیگران اصلی این حوزه و تجمیع نظرات فعالان برگزار کرد.

برگزیدگان دهمین ویژه برنامه‌ هفته پژوهش کانون معرفی شدند

برنامه‌های هفته‌ پژوهش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با معرفی 10 پژوهش‌گر برتر این مجموعه‌ی فرهنگی در سه بخش آغاز شد.

نخستین مرکز شتابدهی و نوآوری حوزه بلاکچین راه‌اندازی می‌شود

تفاهم‌نامه همکاری برای راه‌اندازی و راهبری «نخستین مرکز شتابدهی و نوآوری حوزه بلاکچین» میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت راهکار سرزمین هوشمند به امضا رسید.

به همت مرکز فن بازار معاونت علمی؛

«هم آوردی نو» با موضوع صنعت پلاستیک و پلمیر برگزار شد

به همت مرکز فن بازار معاونت علمی «هم آوردی نو» در نخستین دوره خود با موضوع صنعت پلاستیک و پلمیر برگزار شد.

در سومین روز از سفر؛

سورنا ستاری با وزیر آموزش عالی آفریقای جنوبی دیدار کرد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با خانم نالدی پاندور وزیر آموزش عالی آفریقای جنوبی دیدار و گفت و گو کرد.

توسط مرکز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی برگزار می‌شود؛

برگزاری رویدادی برای توسعه حوزه چاپ زیستی

مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی رویدادی با عنوان «چاپ زیستی» را برگزار می‌کند تا شاهد توسعه فعالیت‌ها در این حوزه باشیم.

با هماهنگی میان دستگاه‌ها به تولیدکنندگان ایران ساخت کمک کنیم

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: تولیدکنندگان داخلی قانون جدید و اعتبارات بیشتر نمی خواهند پس هماهنگی بین دستگاه ها برای حل مشکلات آنها باید افزایش پیدا کند.

در گفت‌وگو با ایسکانیوز،

جلوگیری از صدور قبوض برق، با همکاری استارت‌آپ‌ها

مشاور مدیر عامل شرکت توانیر، با اشاره به اینکه استارت آپ ها و شرکت‌های دانش بنیان با ارائه طرح‌های فناورانه در حوزه صنعت برق فعالیت می‌کنند، گفت: در تابستان سال آینده برای مدیریت بار مصرف برق شرکت‌های استارت آپ در بخش‌های خانگی و مشترکان تجاری ورود پیدا می‌کنند.

تولید محصولات گیاهی برای مراقبت از پوست و مو

یک شرکت دانش بنیان در سال ۷۶ با هدف تولید محصولات با کیفیت مراقبت از پوست و مو با منشاء گیاهی تشکیل شده و در طی این سال ها محصولات مختلف و با کیفیتی را در زمینه مراقبت از پوست تولید کرده است.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو