به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، روز سیزدهم بازیهای آسیایی هانگژو امروز جمعه چهاردهم مهرماه آغاز شد و نمایندگان کشورمان به مصاف رقبای خود رفتند.
بیشتر بخوانید:
مسابقات آسیایی هانگژو| ایران به جایگاه دهم صعود کرد / ۲ طلای ساروی و میرزازاده در کشتی فرنگی
نتایج لحظه به لحظه روز سیزدهم مسابقات به شرح زیر است:
کشتی:
** رحمان عموزاد در وزن 65 کیلوگرم، در دور نخست به مصاف «آبوس رحمانوف» از ازبکستان رفت و در یک جدال سخت و نفسگیر و در حالی که حریفش از ناحیه دچار خونریزی شده بود، موفق به پیروزی 12 بر 6 و صعود به دور دوم شد.
عموزاد در مرحله یکهشتم نهایی برابر «کایکی کاماگوچی» از ژاپن به روی تشک رفت و 2 بر یک به برتری رسید و گام به مرحله یکچهارم نهایی گذاشت. ملیپوش کشورمان در مرحله یکچهارم موفق شد در دیداری آسان مقابل «بائو ون وی» از چین 6 بر صفر پیروز شود و گام به دیدار نیمه نهایی بگذارد.
عموزاد در مرحله نیمه نهایی مقابل «باجرانگ پونیا» دارنده مدال برنز المپیک 2020 توکیو و طلای بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا و نقره 2014 اینچئون از کشور هند قرار گرفت و با ارائه یک عملکرد تماشایی و در حالی که میتوانست حتی پشت حریف را به تشک نیز بزند، با نتیجه 8 بر یک پیروز شد و به فینال راه یافت. عموزاد در فینال باید مقابل «تولگا تومور اوچیر» از مغولستان برود.
** در وزن 57 کیلوگرم ابراهیم خواری در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر لوبرگویتو آلوین از فیلیپین را شکست داد. وی در مرحله یکچهارم نهایی به مصاف «امان» از هند رفت و در حالی که در وقت اول 8 بر 3 پیش بود، اما در وقت دوم 16 امتیاز از دست داد و با نتیجه 19 بر 8 مغلوب شد.
با توجه به شکست حریف هندی مقابل کشتیگیر ژاپنی در نیمه نهایی و ناکامی او در رسیدن به فینال، ابراهیم خواری شانس حضور در جدول شانس مجدد و رسیدن به مدال برنز را از دست داد و حذف شد.
کاراته:
در رقابتهای وزن 84+ کیلوگرم، سجاد گنجزاده قهرمان المپیک 2020 توکیو در نخستین دیدار با نتیجه 8 بر 3 از سد واتانا ژایاسان از لائوس گذشت و به مرحله یکچهارم نهایی صعود کرد. وی در مرحله یکچهارم نهایی به مصاف محمد اویس از پاکستان رفت و با نتیجه 9 بر یک از سد حریف خود عبور کرد و به مرحله نیمهنهایی راه یافت.
قهرمان دوره گذشته بازیهای آسیایی در مرحله نیمهنهایی نیز در مقابل تراوات کانگتونگ دارنده سه مدال برنز آسیا از تایلند به برتری 3 بر 2 دست یافت و به دیدار نهایی صعود کرد.گنجزاده در دیدار نهایی به مصاف عادیلت شادیخانوف از قرقیزستان خواهد رفت که در مرحله نیمهنهایی از سد طارق حامدی کاراتهکا مطرح عربستانی عبور کرد.
** در رقابتهای وزن 61- کیلوگرم بانوان، آتوسا گلشادنژاد در اولین مبارزه همانند دیدار فینال قهرمانی آسیا در سال 2023 از سد سارا العامری از امارات گذشت. گلشادنژاد این دیدار را با نتیجه 4 بر یک به سود خود به پایان برد.
او در مرحله یکچهارم نهایی به مصاف انگوان انگوین از ویتنام رفت و در حالی که تا 2 ثانیه به پایان مبارزه با نتیجه 2 بر یک از حریف خود پیش بود، یک امتیاز از دست داد و تا نتیجه 2-2 و در نهایت در هانتی (رای داوران) مغلوب حریف خود شود.
با صعود کاراتهکا ویتنامی به دیدار نهایی، آتوسا گلشادنزاد به جدول شانس مجدد بازگشت تا شانس خود را برای کسب مدال برنز امتحان کند. کاراتهکای کشورمان در اولین مبارزه خود در جدول شانس مجدد به مصاف مارتا دکارمو دژسوس از ماکائو رفت و با برتری 2 بر صفر مقابل حریف خود به پیروزی رسید.
گلشادنژاد در دومین دیدار خود در جدول شانس مجدد در مقابل آسل کونای دارنده مدال طلای آسیا در سال 2022 با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و از دستیابی به مدال برنز مسابقات بازماند.
بسکتبال
تیم ملی بسکتبال ایران، ظهر امروز برای کسب جایگاه پنجم بازیهای آسیایی به مصاف عربستان رفت و با شکست 92 بر 60 این تیم در جایگاه پنجم قرار گرفت.
کبدی:
تیم ملی کبدی مردان ایران در مرحله نیمه نهایی، به مصاف چین تایپه رفت و با شکست 47 بر 24 حریف، گام به دیدار نهایی گذاشت. تیم کشورمان برای کسب مدال طلا فردا باید به مصاف هند برود.
تیم ملی کبدی بانوان کشورمان در مرحله نیمه نهایی به مصاف چین تایپه رفت و با ارائه عملکردی دور از انتظار، شکست 35 بر 24 را تجربه کرد و ضمن ناکامی از صعود به فینال، به مدال برنز این بازیها بسنده کرد. تیم کبدی بانوان در دوره قبلی به مدال طلای بازی های آسیایی جاکارتا دست یافته بود.
وزنهبرداری
رقابت دسته 109 کیلوگرم مردان برگزار شد و مهدی کرمی و رضا دهدار دو ملیپوش کشورمان به همراه وزنهبردارانی از کره جنوبی (2 نفر)، عراق، ازبکستان (2 نفر)، چین و ترکمنستان به روی تخته رفتند.
در حرکت یکضرب کرمی کار خود را با مهار وزنه 170 کیلوگرمی آغاز کرد، اما در تلاش دوم موفق به مهار صحیح وزنه 176 کیلوگرمی نشد. او در تلاش سوم پشت وزنه باز هم وزنه 176 کیلوگرمی را انداخت و با رکورد 170 کیلوگرم به کار خود پایان داد و در رده ششم ایستاد، آن هم در شرایطی که سه وزنهبردار اوت کردند.
همچنین دهدار سه بار پیاپی در مهار وزنههای 169، 170 و 176 کیلوگرمی ناکام ماند و اوت کرد تا بدین ترتیب در دو ضرب نیز به روی تخته نرود.
در حرکت دو ضرب، مهدی کرمی ابتدا وزنه 210 کیلوگرمی را انداخت، اما در تلاش دوم در مهار همین وزنه موفق ظاهر شد. او در تلاش سوم و در مهار وزنه 222 کیلوگرمی ناکام ماند و با رکورد 210 کیلوگرمی به کار خود پایان داد.
بدین ترتیب کرمی با رکورد مجموع 380 کیلوگرم در رده پنجم این دسته قرار گرفت؛ هم در شرایطی که 4 وزنهبردار اوت کردند.
سوارکاری:
مسابقات انفرادی پرش با اسب از صبح امروز به وقت چین در پیست سوارکاری شهر تانگلو آغاز شد. در مسابقات امروز سه نماینده ایران شامل نغمه خانجانی، امید غریبی و مسعود مکارینژاد در دور اول مرحله نهایی انفرادی شرکت کردند که در پایان، خانجانی و غریبی راهی مرحله فینال شدند.
غریبی در استارتلیست فینال، نخستین سوارکار بود و امتیاز قابل توجهی به دست نیاورد و از راهیابی به جمع نفرات برتر بازماند.
خانجانی هم که پیشتر بدون خطا مسیر را طی کرده و راهی فینال شده بود، نتوانست در رقابت با سوارکاران کشورهای عربی از جمله عربستان و امارات، به رتبهای بهتر از سیزدهم دست پیدا کند.
در پایان مسابقات پرش با اسب بازیهای آسیایی، سوارکار عربستانی اول شد. دو نماینده از امارات متحده عربی به ترتیب دوم و سوم شدند. نمایندگان تایلند و سوریه نیز در جایگاههای چهارم و پنجم ایستادند.
تیراندازی با کمان:
تیم ریکرو بانوان کشورمان با ترکیب زهرا نعمتی، مبینا فلاح و یسنا پورماهانی در مرحله یک چهارم نهایی تیراندازی با کمان بازیهای آسیایی مقابل چین با نتیجه 6 بر 2 شکست خورد و از صعود به نیمهنهایی بازماند.
تیم ریکرو مردان کشورمان با ترکیب رضا شبانی، محمدحسین گلشنی و صادق اشرفی در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات تیراندازی با کمان بازیهای آسیایی با نتیجه 6 بر 2 مقابل اندونزی شکست خورد و از صعود به نیمهنهایی بازماند.
قایقرانی:
رکسانا رازقیان ملیپوش اسلالوم ایران امروز در نیمه نهایی مسابقات آبهای خروشان این بازیها با رقبایی از تایلند (2قایقران)، هند، قزاقستان، چین تایپه، ژاپن و چین رقابت کرد. رازقیان با زمان 133.86 به فینال بازیها رسید.
نمایندگان ایران در روز سیزدهم مسابقات در رشتههای کاراته، سوارکاری، قایقرانی، تیراندازی با کمان، کبدی، کشتی آزاد، وزنهبرداری، شطرنج، بسکتبال و واترپلو به مصاف رقبای خود میروند.
مدال آوران ایران در نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی:
مدال طلا:
* تیم ملی والیبال
* افشین سلیمی - ووشو
* یوسف صبری - ووشو
* صادق آذرنگ - کوراش
* حسین رسولی - پرتاب دیسک
* رضا علیپور - سنگنوردی
* محمدهادی ساروی - کشتی فرنگی
* امین میرزازاده - کشتی فرنگی
* سجاد گنج زاده - کاراته
مدال نقره:
* تیم چهار نفره روئینگ بانوان
* تیم دو نفره روئینگ بانوان
* مهدی حاج موسایی - تکواندو
* علیرضا حسین پور - تکواندو
* آرین سلیمی - تکواندو
* شجاع پناهی - ووشو
* زهرا کیانی - تالو - ووشو
* الهه منصوریان - ووشو
* محسن محمدسیفی - ووشو
* مهدی الفتی - ژیمناستیک
* مجید وحید بریمانلو - کوراش
* دنیا آقایی - کوراش
* زهرا باقری - کوراش
* احسان حدادی - پرتاب دیسک
* امین کاویانی نژاد - کشتی فرنگی
* ناصر علیزاده - کشتی فرنگی
* ترانه احمدی - فری استایل اسکیت
* رحمان عموزاد - کشتی آزاد
مدال برنز:
* مرجان سلحشوری - تکواندو
* مبینا نعمت زاده - تکواندو
* متین رضایی - تکواندو
* ملیکا میرحسینی - تکواندو
* مهران برخورداری - تکواندو
* فرانک پرتوآذر - دوچرخه سواری
* تیم ملی تنیس روی میز
* محمد رهبری - شمشیربازی
* شهربانو منصوریان - ووشو
* تیم ملی شمشیربازی ایران
* تیم تیراندازی تپانچه ۱۰ متر میکس
* تیم دوبل تنیس روی میز
* تیم کایاک ۵۰۰ متر دو نفره (قایقرانی)
* تیم کانو دو نفره (قایقرانی)
* ملیکا امیدوند - کوراش
* هدیه کاظمی - کایاک ۵۰۰ متر(قایقرانی)
* دانیال سهرابی - کشتی فرنگی
* تیم ملی کبدی بانوان
انتهای پیام
نظر شما